3. Тотнъм с впечатляващ обрат срещу Манчестър Сити на "Уайт Харт Лейн" (ВИДЕО)

Тотнъм с впечатляващ обрат срещу Манчестър Сити на "Уайт Харт Лейн" (ВИДЕО)

"Шпорите" надвиха "гражданите" с 3:1 и продължават борбата с Арсенал и Челси за завършване в топ 4

Отборът на Тотнъм постигна победа с 3:1 срещу Манчестър Сити в двубой от 34-ия кръг на Висшата лига. Мачът се игра на стадион „Уайт Харт Лейн”, а на почивката на срещата „гражданите” имаха аванс от едно попадение, след като Самир Насри успя да отбележи още в началото на двубоя. През второто полувреме обаче „шпорите” успяха да осъществят обрат, реализирайки три попадения, които бяха дело на Клинт Демпси, Джърмейн Дефоу и Гарет Бейл, а по този начин отборът на Андре Вияш-Боаш взе и трите точки.

Двубоят стартира отлично за „гражданите”, които успяха да открият резултата още в 5-ата минута. Джеймс Милнър получи кълбото от Карлос Тевес и намери Самир Насри, който забоде кълбото в мрежата на Уго Лорис.

”Шпорите” имаха отлична възможност да изравнят в средата на първото полувреме, когато Кайл Уокър се озова на чиста позиция, но не успя да преодолее Джо Харт, който спаси. Самир Насри пък се отчете с пропуск за гостите, а добри възможности за Манчестър Сити до края на първото полувреме пропиляха и Един Джеко и Карлос Тевес.

В самия край на първата част Клинт Демпси получи шанс да отбележи, но стреля извън рамките на вратата.

”Гражданите” можеха да увеличат преднината си на две попадения в 62-ата минута, когато Яя Туре стреля много добре, но Уго Лорис бе на мястото си и спаси. „Шпорите” успяха да възстановят равенството в 75-ата минута, когато организираха отлична атака, а Гарет Бейл центрира успоредно на голлинията и Клинт Демпси от няколко метра на празна врата прати кълбото в мрежата на гостите.

Само 4 минути по-късно Джърмейн Дефоу бе намерен в половината на Манчестър Сити и след като овладя кълбото, с много хубав удар го прати неспасяемо в левия ъгъл на вратата на Джо Харт.

В 82-ата минута Тотнъм отбеляза трети гол. Том Хъдълстоун намери по великолепен начин Гарет Бейл зад отбраната на „гражданите”, а уелсецът с хубав прехвърлящ удар прати кълбото в мрежата на Джо Харт за трети път в мача.

Така Тотнъм спечели сблъсъка на „Уайт Харт Лейн” с 3:1 и вече е с актив от 61 точки, като остава на 5-ото място в подреждането. Четвъртият в класирането Челси също е с 61 точки, но има мач по-малко от „шпорите”. Арсенал, който е трети, има 64 точки, но е с един двубой повече от отбора на Андре Вияш-Боаш. Манчестър Сити остава с 68 точки на втората позиция. Така ако лидерът Манчестър Юнайтед спечели утрешното си домакинство на Астън Вила, то „червените дяволи” ще бъдат новият шампион на Англия.