3. Тотнъм си тръгна от Флоренция с гол на чужд терен (ВИДЕО+СНИМКИ)

Тотнъм си тръгна от Флоренция с гол на чужд терен (ВИДЕО+СНИМКИ)

Справедливо 1:1 на "Артемио Франки" наклони везните в полза на лондончани

Тотнъм има предимство с гол на чужд терен срещу Фиорентина след първия мач от 1/16 финалите на Лига Европа, завършил справедливо 1:1 на „Артемио Франки”.

Федерико Бернардески направи изумителен пропуск за „виолетовите” преди лондончани да открият от дискусионна дузпа, реализирана от Насер Шадли. В началото на второто полувреме Бернардески се реваншира с изравнително попадение.

„Виолетовите” елиминираха „шпорите” на същата фаза миналия сезон в Лига Европа.

След бавния старт най-хубавият изстрел от началото на мача произведе Ериксен от Тотнъм, но Татарушану изби влизащата под гредата топка.

Най-добрата възможност за Фиорентина пропусна Бернардески. Иличич центрира дълбоко и вместо да отклони в мрежата от вратарското поле Бернардески върна топката назад.

Тотнъм получи право на дузпа в 37-ата минута, когато Томович закачи Бен Дейвис в наказателното поле и реферът веднага посочи бялата точка. Насер Шадли реализира дузпата за 1:0 в полза на гостите.

Преди почивката Сарате прати над напречната греда от удобна позиция и пропусна да изравни.

В началото на второто полувреме Шадли можеше да удвои при самостоятелна акция, но бранител блокира пред голлинията.

В 59-ата минута Федерико Бернардески се реваншира за пропуска си с ефектен гол. Нападателят шутира от далеч, топката рикошира в Мейсън и описа необичайна траектория, удари се в напречната греда и влезе във вратата – 1:1.

Деле Али опита да върне аванса на Тотнъм с атрактивен удар, но прати над вратата.

В заключителните минути Сарате и Гонсало можеха да изтръгнат победата за Фиорентина. Мишел Ворм спаси удара на първия, а при последвалия корнер топката премина покрай рамката в аут.

Реваншът е на 25 февруари на „Уайт Харт Лейн” в Лондон.

Фиорентина – Тотнъм 1:1
0:1 Шадли (37’)

1:1 Бернардески (59’)