3. Три точки за Ливърпул след голов трилър на "Анфийлд"

Три точки за Ливърпул след голов трилър на "Анфийлд"

Мърсисайдци се наложиха с 3:2 над изпадналия в криза Астън Вила

Ливърпул успя да надвие Астън Вила в голов трилър на „Анфийлд” в VII кръг на Висшата лига. Мърсисайдци поведоха с гол на Милнър във 2-ата минута, а Стъридж удвои в 59-ата. Гещед намали в 66-ата, но отново Стъридж бе точен минута по-късно. Крайното 3:2 оформи Гещед в 71-ата минута.

Двубоят започна шеметно като във 2-ата минута Джеймс Милнър изведе домакините напред с прецизен удар в долния десен ъгъл.

Морено пропусна да удвои в 12-ата след пас на Синклер, а гостите пропуснаха да изравнят девет минути по-късно когато Гещед не се възползва от грешка в отбраната на „червените” и от границата на големия пеналт стреля неточно.

До почивката резултатът се запази непроменен,  а след паузата отново пред Ливърпул се откри възможност за втори гол, но добра изява на Гузан след удар на Милнър запази интригата в мача.

В 59-ата Милнър с перфектен пас матира отбраната на Вила и остави Стъридж на голова позиция, от която националът на Англия не сгреши.

Гостите не паднаха духом и в 66-ата минута Руди Гещед върна един гол след пас на Алън Хътон отдясно.

В следващата минута Стъридж и Коутиньо показаха двойно като по учебник, като бразилецът изведе с петичка Стъридж в наказателното поле, който с удар по земя в далечния ъгъл покачи на 3:1.

Головото шоу не беше свършило и в 71-ата минута отново Гещед се отчете с гол, като засече на скорост с глава центриране на Амави и принуди Миньоле да вади за втори път топката от мрежата си.

Минутите до края на срещата минаха на много високи темпове, а Стъридж на няколко пъти можеше да оформи своя хеттрик, но добрите изяви на вратаря на Вила попречиха това да стане факт.

Така Ливърпул записа трудна победа с 3:2 над коравия тим на Астън Вила и се изкачи на седмата позиция със 7 точки.