3. УЕФА изчаква докладите от длъжностните лица и решава случая "Генуа" на 28-и

УЕФА изчаква докладите от длъжностните лица и решава случая "Генуа" на 28-и

"Плавите" може да бъдат извадени от евроквалификациите

УЕФА обяви, че изкачва доклада от длъжностните лица във връзка с безредиците със сръбските фенове в европейската квалификация в Италия преди да започне разследване, предаде АП.

Европейската централа ще вземе под внимание заключението на своя делегат в Генуа, Давид Петриашвили от Грузия, и главния съдия на двубоя - Крейг Томсън от Шотландия.

Томсън реши да прекрати снощния мач след само 7 минути при резултат 0:0, когато сръбските фенове започнаха да хвърлят факли и фойерверки по посока терена на стадион „Луиджи Ферарис”.

Началото на срещата вече бе изместено с 45 минути, като по-рано през деня гостуващите запалянковци влязоха в сблъсъци с италианската полиция в града.

Дисциплинарната комисия на УЕФА, която има всички правомощия да присъди служебна победа за Италия с 3:0, ще се събере на 28 октомври за следващо заседание. Сред възможните санкции е и изваждане на "плавите" от участие в евроквалификациите

Алавес отново не прости на Севиля (ВИДЕО)

Трета поредна победа в съперничеството след 2:1

Ница разгроми Сент Етиен с 8:0 (ВИДЕО)