3. Уест Хем разгроми Тотнъм на "Уайт Харт Лейн" (ВИДЕО)

Уест Хем разгроми Тотнъм на "Уайт Харт Лейн" (ВИДЕО)

"Чуковете" спечелиха лондонското дерби с "шпорите" с класическото 3:0

Уест Хем постигна успех с 3:0 над Тотнъм в лондонското дерби между двата тима от седмия кръг на Висшата лига. Двубоят се игра на „Уайт Харт Лейн”, а днешното поражение бе второ за Тотнъм в английското първенство от началото на сезона.

След днешния успех Уест Хем успя да изплува от зоната на изпадащите, като вече има актив от 8 точки и заема 13-ата позиция. Тотнъм остава с 13 точки и се намира на 6-ото място.

През първото полувреме чистите положения за отбелязване на гол не бяха много на брой, но все пак имаше и интересни ситуации пред двете врати. Гилфи Сигурдсон имаше добра възможност да отбележи в 15-ата минута, но вратарят Юси Яаскелайнен бе на мястото си и спаси. Малко след като изтече половин час игра от началото на двубоя, Паулиньо също се отчете с пропуск пред вратата на гостите. „Чуковете” пък имаха отличен шанс да открият резултата малко преди края на първата част – Марк Нобъл изпълни свободен удар за Уест Хем, като намери с техничен пас Кевин Нолан, който нанесе изстрел от няколко метра, но прати топката покрай дясната греда. Така почивката дойде при нулево равенство.

Още преди да са изтекли първите 30 секунди от началото на втората част, Джърмейн Дефоу пропиля страхотна възможност за Тотнъм. Паулиньо изведе английски нападател сам срещу вратаря, но Дефоу стреля право в тялото на Юси Яскелайнен. Малко след това Дефоу направи нов пропуск за „шпорите”, а Джеймс Томкинс пропиля добра ситуация за „чуковете”.

Уест Хем успя да открие резултата в 66-ата минута. Стюарт Даунинг центрира от корнер, а Уинстън Рийд засече кълбото. То срещна тялото на намиращия се в близост до голлинията Кевин Нолан, след което отново се върна към Рийд, а той с неспасяем удар отбеляза за 1:0.

В 72-ата минута „чуковете” достигнаха до втори гол. Рикардо Ваш Те бе изведен сам срещу Уго Лорис и нанесе удар, като изстрелът бе спасен от стража на Тотнъм, но след това кълбото рикошира във Ваш Те и влетя в мрежата на домакините.

В 79-та минута авансът на Уест Хем се увеличи на три попадения. Рейвъл Морисън получи кълбото от Мохамед Диаме, напредна с топката, след което с удар с десния крак оформи крайния резултат.