3. В БОЛОНЯ: Милан потрепери, но се върна към победите в Серия А (ВИДЕО+СНИМКИ)

В БОЛОНЯ: Милан потрепери, но се върна към победите в Серия А (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Росонерите" вече са с пет точки аванс пред Интер на върха в класирането

Лидерът в Серия А Милан спечели тежкото си гостуване на Болоня с 2:1 и увеличи поне за момента аванса си пред Интер на пет точки. Точни за "росонерите" бяха Анте Ребич и Франк Кеси.

Лидерът на тима Златан Ибрахимович пък се отчете с пропусната дузпа и един сериозен пропуск срещу Скорпуски.

Още в седмата минута Леао опропасти добра атака на гостите с неточния си удар. В 12-ата Тео Ернандес центрира от фаул, а с намесата си Лукаш Скорупски изби топката в напречната греда.

В 19-ата съдията подмина претенции на Ибрахимович за дузпа. Само четири минути след това Скорупски спаси два удара на Златан, но атаката продължи и Мичел Дийкс фаулира Леао в наказателното поле, а съдията посочи бялата точка. Ибрахимович изпълни дузпата. Вратарят изби неговия шут, но Ребич дотича и беше точен с добавката си.

В 29-ата Скорупски отрази шут на Леао, а намиращият се в засада Ибрахимович беше неточен от добавката си. В 32-ата Рикардо Орсолини стреля отдалече, но топката мина на сантиметри от вратата. В 39-ата Донарума не позволи на Никола Сансоне да изравни резултата.

Малко преди почивката Давиде Калабрия нанесе удар с глава отблизо, но Скорупски улови топката. "Рособлу" веднага организира опасна атака, при която Донарума излезе и блокира изстрела на Николас Домингес.

В 53-ата "росонерите" получиха втората си дузпа в мача, този път за игра с ръка на Адама Сумаоро.

С нейното изпълнение този път се зае Кесие, който удвои преднината на своя тим.

В 60-ата Орсолини пробва далечен удар, който не затрудни Донарума. Веднага след това гостите проведоха много добра атака, но Скорупски спаси изстрела на Калабрия. В 62-ата минута Исмаел Бенасер замени Тонали и така влезе в игра за първи път след контузията си в средата на декември.

Десетина минути след това Марио Манджукич също се появи на терена. В 81-ата домакините организираха перфектна атака и Поли наказа бившия си тим след като засече върната топка от Сориано. В 84-ата Роберто Сориано стреля опасно с глава, но Донарума успя да избие топката. В 87-ата вратарят увисна при центриране от корнер, но никой от противниковите играчи не се възползва от грешката му.

Така Милан събра 46 точки на върха и се върна към победите след поражението от Аталанта с 0:3 в предния кръг. Болоня пък остана на 13-то място с 20 точки.

Алавес отново не прости на Севиля (ВИДЕО)

Трета поредна победа в съперничеството след 2:1

Ница разгроми Сент Етиен с 8:0 (ВИДЕО)