3. Възстановеният Окс върна Арсенал на върха във Висшата лига (ВИДЕО)

Възстановеният Окс върна Арсенал на върха във Висшата лига (ВИДЕО)

Алекс Окслейд-Чембърлейн вкара головете за успеха с 2:0 у дома над Кристъл Палас

Арсенал се върна на върха във Висшата лига поне за 24 часа след домакински успех с 2:0 над Кристъл Палас у дома в 24-ия кръг. Алекс Окслейд-Чембърлейн вкара и двата гола за тима на Арсен Венгер след почивката. Така нападателят отпразнува връщането си на терена след тежка контузия, а двете попадения бяха първи за него през сезона.

В таблицата Арсенал задмина Манчестър Сити и вече има 55 точки, като „гражданите” са втори с 53 преди дербито с Челси на „Етихад” в понеделник вечер.

Макар да бе заложил на офанзивен състав с двама централни нападатели и две типични крила, мениджърът на „орлите” Тони Пюлис явно бе дал указания на своите да играят много прибрано и цяла първа част Арсенал се блъскаше неуспешно в стената от защитници на гостите.

За първите 45 минути „топчиите” създадоха само две чисти голови ситуации. След 6 минути игра Чембърлейн подхвана атака, Йозил пусна за Начо Монреал в наказателното поле, но вратарят Сперони спаси.

Йозил центрира остро от пряк свободен удар в 33-ата минута, всички полеви играчи се разминаха с топката, а Сперони проследи внимателно нейното движение и изби от десния ъгъл.

Всички проблеми на Арсенал да намери пътя към вратата бяха решени преди да са изтекли две минути от подновяването на играта. Санти Касорла елегантно копна топката над защитата и Окслейд-Чембърлейн от воле се разписа за 1:0. Това бе първи гол за Окс този сезон след

Гостите имаха шанс да изравнят веднага, но Джером направи пропуск след добра игра с глава на Шамак.

Подолски стреля от външната страна на мрежата, но Окслейд-Чембърлейн реши всичко 17 минути преди края. Росицки влезе като смяна и подхвана атака, Касорла направи двойно с Окс, който напредна през центъра и стреля ниско вдясно, Сперони изби, но недостатъчно и топката спря в мрежата за 2:0.

До края Артета и Окслейд-Чембърлейн притесниха Венгер с болежки, но завършиха мача и Арсенал записа шести пореден двубой без допуснат гол на „Емирейтс”.

Така след успеха всичко друго освен победа за Манчестър Сити в дербито с Челси ще остави Арсенал на върха в Англия след 24-ия кръг.

Милан докосва върха след класика за 5 минути (ВИДЕО)

„Росонерите“ не дадоха шанс на Лече – 3:0

Дортмунд се развихри за обрат от 0:2 до 4:2 (ВИДЕО)

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи