3. ВИДЕО: Евертън спечели спектакъл на „Крейвън Котидж”, резервите - главни герои

„Карамелите” спечелиха с 3:1 и записаха пета поредна победа във ВЛ

Евертън постигна пета поредна победа в английската Висша лига, надделявайки като гост на Фулъм с 3:1 в невероятен мач. Двубоят от XXXII кръг на Премиършип бе изпъстрен с множество голови положения, като любопитното бе, че основна заслуга за всяко едно от попаденията имаха футболисти, появили се като резерви в срещата.

До почивката голове нямаше, а през паузата в редиците на гостите от Ливърпул се появи Стивън Нейсмит. Пет минути след подновяването на играта шотландецът стреля силно, а топката се отклони от вратаря на домакините Дейвид Стокдейл и влезе в мрежата му.

В 65-ата минута Феликс Магат на свой ред пусна в игра Ашкан Дежага, а иранецът се нуждаеше от 6 минути, за да изравни резултата с мощен шут в близкия ъгъл от границата на наказателното поле.

Последваха силни минути за Фулъм и невероятни спасявания на Тим Хауърд, ала в 79-ата минута появилият се малко преди това Кевин Миралас даде преднина на гостите – 2:1.

Крайният резултат оформи Нейсмит три минути преди края на редовното време, възползвайки се от разбъркване в наказателното поле и хитър пас на Лейтън Бейнс.

Така Евертън вече има 60 точки в актива си и е само на 4 от четвъртия в класирането Арсенал, като „артилеристите” имат и с мач повече от „карамелите”.

Фулъмзаписа 22-ра загуба във Висшата лига и остана на дъното с 24 точки от 32 изиграни двубоя.