3. Виляреал наказа неразбориите в защитата на "аспирините" (ВИДЕО)

Виляреал наказа неразбориите в защитата на "аспирините" (ВИДЕО)

"Жълтата подводница" взе солиден чист успех с 2:0 с два гола на Седрик Бакамбу

Виляреал продължава в впечатляващите си изяви в Лига Европа и победи дошлия от Шампионска лига Байер Леверкузен с 2:0 на „Ел Мадригал” в първата осминафинална среща. Нападателят от ДР Конго Седрик Бакамбу вкара два пъти в началото на двете полувремена.

Защитата е слабото звено на „аспирините” този сезон и „Жълтата подводница” използва това още в първите минути. Десният бек Гаспар центрира ниско за Солдадо, чийто първи удар бе избит от Лено, а при добавката Солдадо бе неточен.

Минута по-късно несполучлив опит за изчистване на Кириакос Пападопулос отиде в краката на Солдадо, който бързо върна зад гръцкия защитник за Бакумбу и той с нисък изстрел матира Лено за 1:0 в 4-ата минута.

Байер напълно проспа първите 20 минути и показа признаци на пробуждане чак след това. Хавиер Ернандес стреля слабо при първата добра възможност за немския тим.

Лено внимаваше и в 39-ата минута с една ръка изби умелия опит на Солдадо да отклони в мрежата.

Втората част започна с по-настойчива игра на Леверкузен, но наивна грешка доведе до втори гол за Виляреал. „Аспирините” масово се втурнаха пред вратата на домакините при свой корнер, Брандт загуби в много опасна позиция, Виляреал веднага разгърна светкавична контра, Бакамбу нахлу през центъра и през краката на Лено направи 2:0 в 56-ата минута.

Резервата Крузе направи двойно с Чичарито, но загуби баланс и стреля неточно. Дъпбоко в добавеното време 20-годишният хърватин Тин Йедвай бе изгонен от тима на Байер за втори жълт картон след умишлена игра с ръка.

Виляреал отново демонстрира много стабилна игра в защита и не допусна гол, което дава отлични шансове на „подводницата” за реванша след седмица на „Бай Арена”.

Амад Диало иска Шампионска лига и Висшата лига с Манчестър Юнайтед

Крилото на "червените дяволи" с високи цели на "Олд Трафорд"

Фонсека: Тази победа беше много важна

Треньорът на Милан говори след 3:0 над Лече

Висшата лига не е по-силна от Серия „А“

Това заяви Рикардо Калафиори

Милан докосва върха след класика за 5 минути (ВИДЕО)

„Росонерите“ не дадоха шанс на Лече – 3:0

Дортмунд се развихри за обрат от 0:2 до 4:2 (ВИДЕО)

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей