3. Волфсбург би Байерн с дузпи и вдигна за първи път Суперкупата (ВИДЕО)

Волфсбург би Байерн с дузпи и вдигна за първи път Суперкупата (ВИДЕО)

Гуардиола се размина с трофея за трета поредна година

Волфсбург вдигна Суперкупата на Германия за първи път в клубната си история!

„Вълците” биха шампиона Байерн Мюнхен с дузпи, след като се добраха до равенство 1:1 в последните секунди на редовното време.

После обаче те бяха по-точни от бялата точка и така наставникът на баварците Хосеп Гуардиола за трета поредна година загуби двубоя за Суперкупата.

Испанският специалист заложи на доста офанзивен състав, но остави на пейката една от новите си покупки – Артуро Видал, който все пак се появи на терена в 74-ата минута.

Иначе, още във втората минута Диего Коща, друго лятно попълнение на баварците, проби добре и центрира остро към пеналта, където обаче удар на Роберт Левандовски бе блокиран.

В осмата минута пък Давид Алаба получи отдясно и стреля мигновено, но топката срещна горната греда и не премина голлинията на Волфсбург.

Най-чистото положение до гол преди почивката се откри пред звездата на „вълците” Кевин де Бройне, който преодоля излезлия неразчетено Мануел Нойер, ала впоследствие не можа да улучи опразнената врата.

Малко след почивката Байерн поведе. В 49-ата минута Дъглас Коща центрира остро и Роберт Левандовски се опита да овладее топката, но Ариен Робен притича и я прати в мрежата със силен удар от близка дистанция за 1:0.

В 58-ата минута Бас Дост бе изведен сам срещу Мануел Нойер, ала стреля право в тялото му и германският национал отрази изстрела.

После резервата Марио Гьотце пропусна да се възполза от изгодна позиция, а в герой за Волфсбург се превърна появилият се като смяна Никлас Бендтнер. Датчанинът влезе на терена в 70-ата минута и в 89-ата засече центриране на Де Бройне, за да изравни.

Така се стигна до изпълнения на дузпи, при които Шаби Алонсо единствен сгреши и „вълците” празнуваха след 5:4.