3. Волфсбург изхвърли Манчестър Юнайтед от Шампионската лига (ВИДЕО)

Волфсбург изхвърли Манчестър Юнайтед от Шампионската лига (ВИДЕО)

"Червените дяволи" ще играят в Лига Европа

Пред погледа на Алекс Фъргюсън Манчестър Юнайтед отпадна от Шампионска лига. Волфсбург победи "червените дяволи" с 3:2 и завърши на върха в група "В".

Двубоят започна добре за Манчестър Юнайтед. Още в деветата минута Хуан Мата намери Марсиал между двама защитници на Волфсбург и плъзна топката покрай Беналио за 1:0.

Само четири минути по-късно обаче германците възстановиха равенството. Налдо реализира с прекрасно воле.

В 28-ата минута Дейли Блинд центрира от корнер и Фелайни нанесе добър удар, но вратарят на "вълците" се справи.

Още в следващата атака германците стигнаха до пълен обрат. Виериня завърши от близо прекрасна многоходова комбинация на Волфсбург - 2:1.

Малко след това Де Хеа спаси "червените дяволи" след удар на Дракслер.

Точно преди почивката Юнайтед реализира, но правилно бе отсъдена засада на Мата.

С началото на второто полувреме Беналио направи отлично спасяване след удар на Мемфис.

Юнайтед съумя да изравни в 83-ата минута. Тогава след корнер Фелайни игра с глава, а Гилавоги прати топката в собствената си врата - 2:2.

Драмата обаче стана пълна секунди по-късно. След ново статично положение пак Налдо отбеляза за 3:2.

В другия мач ПСВ победи ЦСКА Москва с 2:1. Георги Миланов не се появи за руснаците.

Руският гранд бе съвсем близо до победата, след като поведе в 76-ата минута чрез Игнашевич от дузпа. С два гола в рамките на осем минути обаче холандците обърнаха чрез Де Йонг и Пропер.

Така Волфсбург спечели тази група "В" с 12 точки, а втори са ПСВ с 10. Манчестър Юнайтед ще играе в Лига Европа.