3. Вторият гол на Божинов за сезона донесе реми на Парма в последния кръг на Серия "А"

Бреша и Фиорентина не се победиха, а Киево и Дженоа записаха успехи

Българският нападател Валери Божинов започна като титуляр за Парма при визитата на Каляри от последния кръг на италианската Серия А и се отчете с второто си за сезона попадение.

Острието на „дуковете” изведе своите напред в 34-ата минута и остана на терена до 67-ата, когато бе заменен от Оливейра, а в 55-ата неговият съотборник Ролф Гюнтер си вкара автогол и така донесе точката на домакините.

В друг мач от последния кръг на Калчото съставите на Бреша и Фиорентина също си поделиха точките, след като приключиха двубоя при резултат 2:2.

Гостите от Флоренция поведоха чрез гол на Варгас още във втората минута, но изпадналият в Серия „Б” домакин изравни 17 минути по-късно, когато точен бе Едер.

В 75-ата минута Серчи за втори път изведе гостите напред, но Бреша стигна до ремито с попадение на Акарди две минути преди края на редовните 90.

Междувременно Палаермо загуби с 1:3 домакинството си на Киево, след като две резерви на „летящите магаренца” се разписаха в последните 20-ина минути, докато Дженоа и Чезена си спретнаха истински голов спектакъл, завършил с победа за домакините от Дженоа с 3:2.

Рафаел Леао: Чест е да съм капитан на Милан

Крилото на "росонерите" говори преди тазвечершния сблъсък с Байер Леверкузен

Юнайтед набелязал Индзаги за заместник на Тен Хаг?

Италианският специалист се представя отлично в Интер последните три години

Шампионска лига отново е тук с две мегадербита

Вторият кръг от Шампионската лига предлага Байер Леверкузен - Милан и Арсенал - ПСЖ