3. Юнайтед обърна Чикаго в дебюта на Де Хеа и Джоунс (видео+снимки)

Юнайтед обърна Чикаго в дебюта на Де Хеа и Джоунс (видео+снимки)

Бербатов с игра през първата част, приключила при резултат 0:1 за домакините, Руни го смени и даде тон за обрат до 3:1

Английският шампион Манчестър Юнайтед регистрира трета поредна победа в американското си турне, налагайки се с 3:1 над състава на Чикаго Файър в контролна среща, играна пред рекордните за клуба на домакините 61 308 зрители на стадион "Солджър Фийлд".

Българският нападател на гостите Димитър Бербатов започна като титуляр срещата и остана на терена до почивката, а дебют за „червените дяволи” направиха новите попълнения Давид де Хеа и Фил Джоунс.

Срещата стартира добре за Юнайтед, тъй като доста активен в първите минути бе Бербатов, който имаше шанс да открие резултата още в началото на срещата, но ударът му бе спасен от вратаря на домакините, а в 11-ата минута реферът подмина ситуация, при която българинът бе фаулиран в наказателното поле на домакините.

Така се стигна до оказалата се фатална за Юнайтед 13-а минута, в която Чикаго Фйър откри след гол с глава на Кори Гибс, който се извиси над Джоунс и направи безпомощен Де Хеа.

До края на първата част гостите така и не успяха да осъществят масиран натиск, за което помогна и горещината в Чикаго, но след паузата нещата доста се промениха.

В игра влязоха Гигс, Парк, Андерсон и Руни, а последният изравни резултата в 66-ата минута след отличен пас на друга резерва – Рио Фърдинанд, и красив прехвърлящ удар.

Само 10 минути по-късно Юнайтед стигна до пълен обрат, след като влезлият буквално преди секунди бразилец Рафаел проби отдясно и от малък ъгъл провря топката между краката на Шон Джонсън.

Крайният резултат бе оформен също от резерва – Нани, които с известна доза шанс остана сам срещу стража на домакините и на свои ред го прехвърли, за да вкара третия гол в полза на своите.

Чикаго Файър - Манчестър Юнайтед  1:3