3. Юнайтед обърна Саутхемптън, Марсиал с два гола (ВИДЕО)

Юнайтед обърна Саутхемптън, Марсиал с два гола (ВИДЕО)

"Червените дяволи" излязоха на второ място

Манчестър Юнайтед излезе на второ място във Висшата лига след успех с 3:2 над Саутхемптън като гост. Като герой в мача се отличи Антони Марсиал, който наниза два гола. Така той е отбелязал три пъти в три мача.

Двубоят започна равностойно, но домакините първи съумяха да нанесат удар. В 12-ата минута Давид де Хеа направи блестящо спасяване, но при добавката Грациано Пеле откри за 1:0.

Ситуацията можеше още да се усложни за "червените дяволи" в 16-ата минута. Тогава пак Пеле се справи с Блинд, но ударът му срещна гредата.

Постепенно Юнайтед подобри представянето си и заслужено стигна до изравняване. В 35-ата минута Мата намери Марсиал в наказателното поле и той без проблеми преодоля Стекеленбург - 1:1.

В следващите минути Юнайтед пропусна добри шансове последователно чрез Депай и Шнейдерлин.

С началото на второто полувреме Марсиал даде аванс на Юнайтед след изключително груба грешка на Йошида. Мартиал е третият играч за Юнайтед, който бележи в първите си два мача за Висшата лига след Саха и Македа.

В 68-ата минута Депай уцели греда, но при добавката Мата реализира за 3:1, давайки комфортен аванс на тима си.

До края домакините не се предадоха и четири минути преди края Грациано Пеле не остави шансове на Де Хеа с мощен удар с глава.

Вратарят спаси победата за Юнайтед в добавеното време с блестящо спасяване след удар с глава Ванаяма.

Тухел е фаворит за нов треньор на Манчестър Юнайтед

Бившият треньор на Байерн Мюнхен Томас Тухел е водещ кандидат за мястото на мениджъра на Манчестър Юнайтед Ерик тен Хаг

Ас на Дортмунд аут за месец

Нападателят на Борусия Дортмунд Карим Адейеми ще бъде извън терените 3-4 седмици заради контузия

Тен Хаг: Можем да играем по-добре в защита

Манчестър Юнайтед може да играе много по-добре в защита и трябва да започне да го прави