3. Юве излезе начело след пета поредна победа (ВИДЕО)

Юве излезе начело след пета поредна победа (ВИДЕО)

„Старата госпожа” победи с 2:0 Ливорно

Отборът на Ювентус излезе начело в Италия, след като записа пета поредна победа в Серия А. „Старата госпожа” надви с 2:0 като гост Ливорно с попадения на Фернандо Йоренте и Карлос Тевес.

Гостите можеха да си тръгнат и с по-изразителен успех, но гредите на два пъти спасяваха стража на Ливорно. Първо – удар на Тевес срещна страничната греда, след което и Пол Погба се отчете с удар в гредата.

Първата част мина без сериозни опасности пред двете врати. Ювентус държеше топката в почти целите първи 45 минути, докато Ливорно удобно се отбраняваше дълбоко в своята половина.

Резултатът бе открит едва в 63-тата минута. Погба центрира в наказателното поле и намери Фернандо Йоренте. Нападателят на гостите с премерен удар материализира териториалното надмощие на Юве.

В ответната атака Емерсон можеше да изравни, но ударът му мина на сантиметри над вратата.

След откриващото попадение, Ювентус изглеждаше още по-опасен. Карлос Тевес също имаше възможност да запише името си сред голмайсторите. След центрирането на Погба обаче ударът му срещна страничната греда на Барди.

В 75-ата минута вече нямаше кой да спре аржентиския нападател. Фернандо Йоренте свърши перфектна работа, неутрализирайки двама защитници, след което пусна топката към Тевес. След това за бившия играч на Манчестър Сити остана само да вкара топката – нещо, което той прави без проблеми.

В 83-тата минута Ювентус удари нова греда. Този път страничният стълб спаси Барди след удар на Пол Погба.

Ювентус ще остане начело поне до утре вечерта, когато Рома приема Каляри. В момента „старата госпожа” е с актив от 34 точки, а Рома има 32. Ливорно е 16-и с 12 точки, само на две от опасната зона.