3. Юве измъкна градското дерби в 94-ата минута (ВИДЕО+СНИМКИ)

Юве измъкна градското дерби в 94-ата минута (ВИДЕО+СНИМКИ)

Хуан Куадрадо покоси Торино в последната минута за 2:1, Погба вкара фантастичен гол

Точно както през миналия сезон, Ювентус измъкна градското дерби с Торино на „Ювентус Стейдиъм” в последната минута и надви с 2:1 на старта на 11-ия кръг в Серия А. Погба вкара фантастичен гол през първата част, но Бово изравни с друг много красив гол в началото на втората част, а в 94-ата минута Хуан Куадрадо добута зад голлинията за 2:1 след пас на влезлия малко преди това Алекс Сандро. През миналия сезон Юве спечели мача с 2:1 с гол в 93-ата минута на Андреа Пирло с удар отдалеч.

С тази победа шампионите се изкачиха на необичайната за себе си 10-а позиция, а Торино е 11-и, като и двата отбора имат по 15 точки. Юве още е далеч от върха, където сега е Рома с 23 и мач по-малко.

За първи път от 1993 година Торино влезе в "Дерби дела моле" от по-висока позиция в класирането от своя именит съперник. Киелини пропусна мача заради червения картон при загубата от Сасуоло.

Сами Кедира се контузи още в началото с проблем в прасеца и бе заменен от Хуан Куадрадо в 11-ата минута, което моментално промени схемата на Алегри от 4-3-1-2 на 3-5-2.

Фабио Куалярела нацели външната страна на мрежата от малък ъгъл, но Пол Погба откри резултата с фантастичен гол в 19-ата минута. Дибала прескочи топката, а Куадрадо пусна през центъра за Погба, който извън наказателното поле изстреля страхотно воле, вратарят не мръдна, а топката срещна напречната греда и влетя в мрежата – 1:0. Така Погба отпразнува по идеален начин своя мач номер 100 в Серия А.

Погба беше под пара и в една ситуация изкара жълти картони на Акуа и Бово след солов рейд на тъча. Куалярела шутира коварно покрай близката дясна греда, а Дибала прати леко покрай целта с топовен изстрел. Удари на Макси Лопес и Куалярела бяха блокирани.

Втората част беше коренно различна и Ювентус не приличаше на себе си, а Торино стигна до няколко чисти положения.

Бонучи направи фаул срещу Куалярела на границата на наказателното поле, Чезаре Бово нацели свой съотборник с удара, но при добавката намери отлично топката и прати под гредата без шанс за Буфон за 1:1 в 51-ата минута.

Буфон показа световна класа и спаси с една ръка силен удар на Глик с глава при корнер в 57-ата минута, а Бонучи изчисти, за да няма добавка.

Ернанес реши сам да пробва и прати около метър над вратата след финт и шут.

Буфон направи още едно спасяване и закована самата голлинията нов изстрел на Ками Глик с глава.

Алегри извади Мората и пусна Манджукич, а в 87-ата минута наглед нелогично включи Алекс Сандро на мястото на Дибала. Това обаче се каза решаващ ход.

В 90-ата минута „бианконерите” нацелиха напречната греда след удар с глава, а вратарят Падели блокира с един крак добавката на Маркизио.

В последната 94-а минута Алекс Сандро получи от Погба на лявото крило и пусна ниско пред вратата, където Куадрадо изскочи на втора греда и със шпагат успя да добута зад голлинията за крайното 2:1, а „Ювентус Стейдиъм” изпадна в екстаз.

Във вторник Ювентус е гост на Борусия М’Гладбах, а в следващия кръг от Серия А гостува на Емполи, докато Торино приема Интер.