3. Юве победи Аталанта за 12-и пореден път (ВИДЕО)

Юве победи Аталанта за 12-и пореден път (ВИДЕО)

Бардзали и Лемина вкараха за 2:0, Буфон заключи мрежата, Милан падна навън от Сасуоло

Ювентус отново дръпна с три точки преднина на върха в Серия А след рутинен успех с 2:0 при гостуването на Аталанта в 28-ия кръг. Необичайни голмайстори в лицето на Андреа Бардзали и Марио Лемина донесоха успеха на шампионите, който бе 12-и поред срещу този съперник.

Джанлуиджи Буфон продължава да трупа поредни мачове на сметката си без допуснат гол и това беше 9-а среща, за първенство, в която 38-годишният ветеран заключи вратата си. Това е най-дългата серия без допуснат гол в италианския елит, откакто за победа се дават три точки.

Ювентус трябваше да се отърси от треперенето и дузпите срещу Интер в полуфинала за Купата през седмицата. Маркизио се върна след травма, а Роберто Перейра беше титуляр в схема 4-3-1-2.

Аталанта нямаше победа в калчото през новата година и беше без успех над „Старата госпожа” от 2004 година насам.

Кедира накара Спортиело да спасява с крак, а Чигарини би неточно от воле при добра акция на домакините.

Ювентус поведе след корнер в 24-ата минута. Манджукич свали с глава за Бардзали, който отблизо прати в мрежата за 1:0. Де Роон покри засадата и това се оказа ключово. Попадението за Бардзали бе негово първо в Серия А от 13 май 2012 година, когато той се разписа от дузпа отново срещу Аталанта при празненствата за титлата на Юве тогава.

През втората част Ювентус в някои периоди преотстъпи инициативата на домакините, които обаче не успяваха да измислят почти нищо пред Буфон и разчитаха предимно на центрирания от игра и от статични положения.

4 минути преди края Марио Лемина се разходи сред защитниците на Аталанта и с хубав фалцов удар ознаменува завръщането си след контузия с втория си гол за сезона за крайното 2:0.

Ювентус е лидер с 64 точки пред втория Наполи с 61. Аталанта има 30 на 14-а позиция.

Милан загуби визитата на Сасуоло с 0:2, въпреки че домакините играха с 10 души в последния четвърт час. „Росонерите” паднаха за трети пореден път на „Мапеи”.

Матия де Шилио бе капитан на Милан в своя мач №100 в Серия А заради наказание на Игнасио Абате. В началото Милан изпусна три шанса след удари на Бонавентура, Хонда и Бака.

В 27-ата минута Алфред Дънкан изстреля истинска ракета „земя-въздух” и матира младия Донарума за 1:0.

Никола Сансоне удвои за Сасуоло в 71-ата минута след пас на десния бек Симе Вършалко.

Грегори Дефрел бе изгонен в 76-ата минута, но Милан не стигна дори до почетен гол при числен превес.

Това заяви Рикардо Калафиори

Милан докосва върха след класика за 5 минути (ВИДЕО)

„Росонерите“ не дадоха шанс на Лече – 3:0

Дортмунд се развихри за обрат от 0:2 до 4:2 (ВИДЕО)

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи