3. Юве спря рекордната серия с мисъл за Байерн (ВИДЕО+СНИМКИ)

Юве спря рекордната серия с мисъл за Байерн (ВИДЕО+СНИМКИ)

Болоня прекъсна поредицата от 15 победи в Серия „А” на шампионите с 0:0

Италианският шампион Ювентус прекъсна рекордната си серия от 15 последователни победи.

Момчетата на Масимилиано Алегри стигнаха само до 0:0 при визитата си на Болоня от XXVI кръг на Серия „А” и по този начин вписаха в клубната история поредицата от успехи, която стартира на 31.10.2015 г. в градското дерби с Торино.

В петък вечер наставникът на гостите реши да остави на пейката играчи като Пауло Дибала и Хуан Куадрадо, очевидно с мисъл за предстоящия във вторник вечер 1/8-финал от Шампионската лига срещу Байерн Мюнхен, а това му изигра лоша шега.

"Бианконерите" не показаха почти нищо през по-голямата част от срещата, като натиснаха само в заключителните десетина минути, но това се оказа недостатъчно.

През първото полувреме головите положения почти липсваха, макар че Патрис Евра имаше едно такова. Ударът с глава на френския национал обаче не порази целта.

Нещата не се промениха особено и след паузата.

В 53-ата миунта Пол Погба получи шанс да стреля от добра позиция след центриране отдясно, но ударът му от движение не намери вратата.

Той имаше хубава възможност и в заключителните десетина минути, ала изстрелът му от малък ъгъл премина встрани.

После Алваро Мората се отличи с хубав шут, спасен от вратаря, а малко по-късно Погба пусна отлично прострелно центриране, но нямаше кой да засече.

Така в крайна сметка двата тима поделиха точките и Болоня вече има 34 в своя актив.

Ювентус остава лидер с 58, но при успех Наполи ще си върне първото място, което загуби миналия кръг след поражение именно от шампионите с 0:1.

Висшата лига не е по-силна от Серия „А“

Това заяви Рикардо Калафиори

Милан докосва върха след класика за 5 минути (ВИДЕО)

„Росонерите“ не дадоха шанс на Лече – 3:0

Дортмунд се развихри за обрат от 0:2 до 4:2 (ВИДЕО)

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи