3. Ювелирна Барса срази Реал Сосиедад с 4:1, Неймар вкара дебютен гол в Примера (ВИДЕО)

Каталунците показаха фантастична игра навръх 56-ия рожден ден на "Ноу Камп", 6 от 6 за Барса на старта в Испания

Неймар вкара първия си гол в Ла Лига, а Барселона е пълен отличник след първите 6 кръга в Испания. Каталунците победиха у дома участника в Шампионска лига Реал Сосиедад с 4:1 и отново поведоха еднолично в класирането с перфектните 18 точки.

Победата отбеляза по подобаващ начин и 56-ия рожден ден на митичния стадион „Ноу Камп”.

Педро вкара хеттрик през уикенда срещу Райо Валекано и въпреки това Херардо Мартино го остави на пейката за сметка на Алексис Санчес. Меси и Неймар традиционно допълваха смъртоносната атака на „блаугранас”.

Мачът започна изненадващо с два бързи шанса и греда за баските. Първо Берградо стреля неточно от добра позиция, а после неразбирателство между Бускетс и Масчерано позволи топката да стигне до Серефович и ударът на швейцарския стрелец тресна гредата зад Виктор Валдес.

Барса наказа пропуските и поведе с първата си атака в мача след 5 минути игра. Алексис нахлу по десния фланг и центрира, вратарят Браво позволи топката да стигне до Неймар и бразилецът отблизо вкара лесен гол за 1:0, който бе негов първи в Примера дивисион след летния трансфер от Сантос.

Каталунците показаха убийствена ефективност и удвоиха с втората си опасна атака в 8-ата минута. Неймар се измъкна от няколко намеси на съперниците и достави на задната греда, където Меси с глава бе точен за 2:0. Това бе пета асистенция на Неймар с екипа на Барса.

Меси изведе Неймар почти веднага след втория гол, но младата звезда опита да прехвърля Браво и той отрази.

В 20-ата минута капитанът на Сосиедад Шаби Прието се контузи и бе заменен от Иманол Агирече, което сякаш тотално отказа гостите от битка.

Точно след смяната Браво спаси техничен удар на Меси, а при добавката десетката на Барса разтресе напречната греда. Топката обаче бе изчистена много лошо, Бускетс като на шега си я повдигна във въздуха и с левия крак от воле прати в долния десен ъгъл за 3:0.

Меси едва не вкара гол с помощта на съдията Хесус Хил, който отклони центриране на аржентинеца и топката се насочи към вратата, но Браво внимаваше и изби.

Барса се наслаждаваше на мача при такава преднина и показваше истинска магия по терена. Дани Алвеш вкара на празна врата с гърди, но попадението бе отменено за засада. Неймар остана сам срещу стража на баските, но стреля в аут.

Меси пропусна две положения в началото на втората част. Аржнетинецът попиляваше защитата на гостите, но първо Браво изби удара му, а после Меси сам би над целта от чиста позиция.

В 64-ата минута Реал Сосиедад намери сили за почетен гол. Резервата Агирече показа изключителен контрол над топката, прати Пике за зелен хайвер, а после достави топката за Де Ла Бела, за който остана най-лесната задача да засече в мрежата – 3:1.

Неймар обра овациите на „Ноу Камп” 10 минути по-късно, когато бе заменен от Педро.

13 минути преди края Марк Бартра се включи в атака, Меси върна в наказателното поле и Бартра прати в далечния ъгъл за 4:1.

Алексис нацели греда в заключителните секунди, но резултатът не бе променен до края.

Барселона води в класирането с пълен комплект от 18 точки след 6 кръга, Атлетико Мадрид има 15 и мач по-малко, а Реал Мадрид има 13 също с мач по-малко.

Леванте изпусна Валядолид и се задоволи само с 1:1, въпреки че игра цяло второ полувреме с човек повече на своя „Сиудад де Валенсия”.

Диавара изведе домакините напред в 36-ата минута, но само 6 по-късно Хави Гера изравни.

Точно преди почивката защитникът на Валядолид Закария Бергдич получи директен червен картон, а домакините получиха дузпа. Австриецът Андреас Иваншич обаче пропиля 11-метровия удар, а след паузата опитите на Леванте да победи десетимата на съперника се оказаха безплодни и мачът завърши 1:1.
Каляри най-накрая победи в Серия А след 3:2 над Парма (ВИДЕО)