3. Ювентус наказа "звездния" Реал

Ювентус наказа "звездния" Реал

Италианският гранд Ювентус успя да постигне престижна победа над "галактическия "Реал (Мадрид) в мач от 1/2 финалите на престижния футболен турнир "Пийс Къп". Отборът на Чиро Ферара показа много качествен футбол и напълно логично се поздрави с победата. Първото попадение за Юве бе дело на Фабио Канаваро в 4-ата минута. В 41-ата минута Кристиано Роналдо изравни от дузпа, но само осем минути по-късно босненският национал Хасан Салихамиджич донесе победата на "Старата госпожа".

Италианският гранд Ювентус успя да постигне престижна победа над "галактическия" Реал (Мадрид) с 2:1 в мач от 1/2 финалите на авторитетния футболен турнир "Пийс Къп". Отборът на Чиро Ферара показа много качествен футбол и напълно логично се поздрави с победата. Първото попадение за Юве бе дело на Фабио Канаваро в 4-ата минута. В 41-ата минута Кристиано Роналдо изравни от дузпа, но само осем минути по-късно босненският национал Хасан Салихамиджич донесе победата на "Старата госпожа".

Отборът на Ювентус показа с тази победа, че амбициите на тима през новия сезон ще бъдат наистина големи. Според мнозина специалисти "бианконерите" имат достатъчно добър състав, за да се борят за спечелването на Калчото и Шампионската лига.

В двубоя с Реал (Мадрид) Чиро Ферара бе без Диего, който получи травма. На терена обаче бяха звезди като Дел Пиеро, Канаваро, Каморанези, както и новото попълнение Фелипе Мело. Мануел Пелегрини остави новата мегапокупка Кристиано Роналдо на терена цял мач. Португалецът показа прилична игра, но въпреки това вкара само едно попадение и то от дузпа. Другото ново попълнение на "белия балет" Карим Бензема същи излезе като титуляр, но остана на терена до 72-ата минута, като тогава бе заменен от Гонзало Игуаин.

Срещата започна перфектно за момчетата на Чиро Ферара и още в 4-ата минута при едно центриране от фаул, Дел Пиеро намери Канаваро зад защитата на Реал и бранителят с глава реализира за 1:0. Амаури имаше отличен шанс да удвои няколко минути след това, но ударът му мина на сантиметри от вратата пазена от Дудек.

Двата отбора играха на високи оборити и положенията през вратите се редяха едно след друго. В 41-ата минута Раул бе съборен в наказатленото поле от Джорджо Киелини и съдията отсъди дузпа, която бе хладнокръвно изпълнена от Кристиано Роналдо.

В 49-ата минута Хасан Салихамиджич донесе победата на "бианконерите". Той засече с глава центриране на Дел Пиеро от корнер и оформи крайното 2:1 за "бианконерите". Само десетина минути по-късно домакините имаха шанс да изравнят чрез Карим Бензема, но французинът направи поредния си пропуск.

В 80-ата минута Юве можеше да вкара и трети гол за Юве, но ударът на възродилия се Тиаго Мендеш срещна гредата. Малко преди края на срещата Дудек трябваше да спасява силен удар на Мауро Каморанези, който се представи отлично в този мач.

ЮВЕНТУС: Буфон, Канаваро, Григера, Киелини, Салихамиджич, Мело (Мароне 72), Тиаго, Каморанези, Джовинко (Дзанети 60), Дел Пиеро (Якуинта 69), Амаури