3. Ювентус премина през Сампдория и стана втори (ВИДЕО)

Ювентус премина през Сампдория и стана втори (ВИДЕО)

„Бианконерите” се поздравиха след 2:1 и деветата си поредна победа

Ювентус продължи победната си серия в Серия А. Шампионът на Италия се наложи над Сампдория в среща от 19-ия кръг на първенство с 2:1. Двубоят се проведе на стадион „Луиджи Ферарис”.

Това бе девети пореден успех за „старата госпожа”. За последно те загубиха от Сасуоло с 0:1 през октомври.

С трите точки Юве събра общо 39 и зае второто място в класирането. Интер е трети със същия актив. Четвърти е Фиорентина с 39. На първото място е Наполи с 41.

Голмайстори за отбора на треньора Масимилиано Алегри станаха Пол Погба и Сами Кедира. Точен за домакините бе Антонио Касано.

Резултатът бе открит в 17-ата минута. Тогава Леонардо Бонучи намери Погба в наказателното поле и френският национал се разписа.

Веднага след почивката гостите удвоиха преднината си. Пауло Дибала пусна страхотен пас към Кедира, който майсторски направи 2:0.

Отборът на Самподрия успя да намали изоставането си чрез опитния Касано. Карлос Марино Карбонеро намери много добре нападателя, който с удар в далечния ъгъл на Джанлуиджи Буфон оформи крайния резултат.

Домакините завърши срещата с 10 души. В добавеното време Никлас получи директен червен картон след грубо влизане в краката на Бонучи.