3. „Жълтата подводница” не успя да потопи до дъно Спарта (Прага) (ВИДЕО)

„Жълтата подводница” не успя да потопи до дъно Спарта (Прага) (ВИДЕО)

"Ел Мадригал" видя гол-близнак на Златан Ибрахимович

Виляреал победи само с 2:1 гостуващия Спарта (Прага) в първа четвъртфинална среща от турнира Лига Европа.

Домакините откриха още в 3-ата минута с гол-близнак на този на Златан Ибрахимович в мача между ПСЖ и Манчестър Сити от Шампионската лига.

Въпреки че беше пълен господар на терена и създаде куп положения през първото полувреме, Виляреал допусна първи гол у дома в Лига Европа през този сезон, когато Якуб Брабец  изненадващо изравни точно преди почивката.

С втория си гол в мача Седрик Бакамбу донесе успеха за „Жълтата подводница”, който можеше да бъде далеч по-изразителен.

Досега в турнира (Купа на УЕФА/Лига Европа) Виляреал има два полуфинала – 2003/04 и 2010/11.

След по-малко от 180 секунди игра резултатът бе открит. Вратарят на Спарта Давид Бичик направи подарък на нападателя на Виляреал Седрик Бакамбу, който подложи крака си и след рикошет топката влезе в мрежата на чехите. Бакамбу отбеляза 5-и гол в 5 мача на „Ел Мадригал” този сезон в Лига Европа за Виляреал.

„Жълтата подводница” можеше да потопи своя съперник, но направи серия от пропуски, а вратарят Бичик се реваншира за евтиния гол, който допусна. В 10-ата минута Марио Гаспар прати в аут отблизо след разбъркване. В 13-ата Бичик парира удар на Кастийехо, а малко по-късно Солдадо завъртя с глава встрани от вратата. Голям пропуск направи голмайсторът Бакамбу в 22-ата минута, когато Брабец сбърка и нападателят се озова сам срещу вратаря, който отново се справи. После изби и удар с глава на Бакамбу.

В последния възможен момент на първото полувреме Спарта (Прага) успя да изравни. Защитникът Якуб Брабец засече с глава центриране от корнер и изненадващо направи 1:1, намирайки десния ъгъл.

Второто полувреме също започна с надмощие на Виляреал. Марио Гаспар улучи напречната греда след изпълнение на корнер точно след подновяването на играта.

Втория си гол в мача Бакамбу отбеляза в 63-ата минута, когато домакините пробиха през центъра на защитата на гостите. Денис Суарес се завъртя умело пред наказателното поле, освобождавайки пространство и пусна късно за нападателя Бакамбу, който с премерен фалцов удар огорчи Бичик за втори път и за 19-ия си гол този сезон.

Вратарят обаче отново напомни за себе си петнайсетина минути преди края, когато спаси последователни удари на Денис Суарес и Бакамбу.

Виляреал потърси трети гол до края, който им осигури по-голямо спокойствие преди реванша в Прага след седмица, но защитата на гостите и най-вече вратарят Бичик запазиха интригата жива.

Виляреал – Спарта (Прага) 2:1
1:0 Бакамбу (3’)
1:1 Брабец (45’)
2:1 Бакамбу (63’)

Висшата лига не е по-силна от Серия „А“

Това заяви Рикардо Калафиори

Милан докосва върха след класика за 5 минути (ВИДЕО)

„Росонерите“ не дадоха шанс на Лече – 3:0

Дортмунд се развихри за обрат от 0:2 до 4:2 (ВИДЕО)

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи