2. Фен Зона
  3. Наши фенове чакат капитана на Брьондби

Наши фенове чакат капитана на Брьондби

Черно море е фаворит срещу Динамо

Български фенове на „Ливърпул" организират посрещане в София на Даниел Агер, капитан на „Брьондби". Централният защитник може да пристигне със съперника на „Берое", ако е здрав за игра в четвъртък, когато в Стара Загора е първият мач от II квалификация в Лига Европа.

Агер е култова фигура за феновете на „червените", като по ръцете му са татуирани емблемата на „Ливърпул" и мотото „Никога няма да останете сами". Той се завърна в родния си отбор миналото лято и сложи лентата.

„Брьондби" пристига с новата си шведска звезда Магнус Ериксон, когото успя да картотекира навреме. С него като №10 се оформя опасно атакуващо трио, на върха на което са опитният швед Йохан Елмандер и финландският голаджия Теему Пуки.

Двубоят е в четвъртък от 20 ч, а с „Берое" вече тренира 31-годишният португалец Мигел Педро, който има над 250 мача в първа лига в родината му. Полузащитникът е на проби.

Букмейкърите определят „Брьондби" за фаворит, но шансовете са сравнително равни -1:2, 37 за гостите срещу 1:2, 75 за домакините.

В същия час в четвъртък е и двубоят „Черно море" - „Динамо" (Минск), където българският тим е фаворит. Ставките за мача в Разград са около 1:2, 25 за варненци срещу 1:2, 87 за бела-русите. Те не са за подценяване, след като миналата есен удариха „Фиорентина" като гост с 2:1. И изобщо - през новия век „Динамо" има цели 8 победи навън в евротурнирите.

Тимът от Минск е срещал два пъти българи - елиминира „Ботев" с 0:0 у дома и 2:1 в Пловдив през 1988 г., а от ЦСКА губи с 1:4 в Беларус и 0:1 в София през 2002 г.

„Черно море" се завръща в Европа след 6 години. През 2009-а тимът загуби два пъти от ПСВ с по 0:1 във II квалификация на същия турнир.