2. - Германия
  3. Байер и Волфсбург си размениха шест гола и по една точка

Байер и Волфсбург си размениха шест гола и по една точка

И двата отбора не успяха да изплуват над средата на таблицата

Байер Леверкузен и Волфсбург направиха зрелищен мач на "Бай Арена" и завършиха 3:3. Гостите успяха да направят немислим обрат от 0:2 за седем минути, но все пак изпуснаха победата в самия край.

Първото полувреме премина под контрола на Волфсбург, като до 20-та минута имаха три много добри възможности за гол. Леверкузен трудно намираха път към вратата на противника, но в 40-та минута изненадващо поведе след точен удар на Белараби.

На почивката и двамата треньори направиха промени в съставите си и първоначално по-правилна се оказа тази на Тайфун Коркут, след като в 65-та минута Кевин Воланд удвои аванса на „аспирините“.  В рамките на седем минути обаче Волфсбург успя да наниже три безответни гола. Марио Гомес оформи хеттрик за нула време, последният гол от дузпа, и изведе тима си напред.

Драмата обаче не беше приключила, тъй като в 89-та минута Хаверц успя да изравни резултата за 3:3. Така Байер събра 32 точки и остана на 11-то място, а Волфсбург са 13-ти с две по-малко.

13 -1 Волфсбург 26 8 6 12 26:37 -11 30
Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост (ВИДЕО)