2. - Германия
  3. Дениз Айтекин отмени три гола в Бундеслигата след скандалния мач в ШЛ (+ВИДЕО)

Дениз Айтекин отмени три гола в Бундеслигата след скандалния мач в ШЛ (+ВИДЕО)

Хамбургер записа втора поредна победа

Борещият се за оцеляване Хамбургер записа втора поредна победа в Бундеслигата на Германия след обрат до 2:1 над деветия в подреждането Борусия (Мьонхенгладбах). Двубоят бе ръководен от станалия скандален през седмицата германец с турски произход Дениз Айтекин, свирил Барселона - ПСЖ (6:1). Освен трите гола на „Фолкспаркщадион”, три бяха отменени поради засади, но всичките правилно.

Гладбах откри резултата в 23-ата минута. Оскар Венд центрира от свободен удар и Андреас Кристенсен мина пред Юнг, за да засече с глава за 1:0.

След две отменени попадения поради засади дойде време и за редовно такова. Денис Дийкмайер изсипа отдясно и Филип Костич с глава и помощта на гредата направи 1:1 в 36-ата минута.

Вратарят на домакините Рене Адлер се отличи с много важни намеси – при 0:1 Дърмич остана сам срещу него, но стражът спаси, а при 1:1 същото се случи и с Херман, но и той не успя да преодолее вратаря на Хамбургер.

През второто полувреме Гладбах имаше едва един удар по посока вратата на домакините.

В 79-ата минута колективна грешка на гостите позволи на Боби Ууд да вкара петия си гол този сезон от близко разстояние.

Хамбургер (26 точки) остава в зоната на плейаута с равни точки с 15-ия Вердер. Мьонхенгладбах (32 точки) се нарежда 9-и.

Бундеслига 16/17

Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост (ВИДЕО)