2. - Германия
  3. Фаворитът Германия отне шансовете на младите "лъвове" за участие на европейското

Юношите ни отстъпиха с 1:2 на "Везерщадион"

България (U17) загуби с 1:2 срещу сочения като фаворит в елитния кръг за Евро 2015 Германия (U17).

По този начин лъвовете изгубиха шансове да се класират за шампионата в Словения, тъй като само победителят в Група 4 продължава към еврофиналите. Българите имат една точки, докато Бундестима е с 6, а и на двата състава им остава по един двубой от елитния квалификационен кръг.

Александър Димитров направи само една промяна в стартовия състав, като на мястото на Георги Минчев като титуляр излезе завърналият се след наказание капитан Никола Колев. Домакините поведоха чрез Максимилиан Майер още в 7-та минута, като за играчът на Бохум това бе второ попадение в елитния квалификационен кръг. В 18-та минута отново Макс Майер покачи на 2:0.

Високото темпо, наложено от Бундестима, не стресна българите и в 33-та минута Станислав Дрянов бе близо до целта. На почивката капитанът на немците Леон Горецка напусна заради контузия, което наруши силната игра в защита на домакините. Лъвовете се възползваха от това и създадоха няколко хубави положения пред Оливер Шницлер. В крайна сметка в 57-та минута след разбъркване пред вратата на Германия Радослав Цонев вкара за състава на Александър Димитров. Това бе първо попадение във вратата на немците от повече от шест месеца. До края на срещата отборът на Щефан Бьогер успя да удържи натиска на българите, а играта често бе спирана заради нарушения.

Победата бе 14-та поредна за германците, които гледат уверено към Евро 2012. България, която взе първата си точка на подобно ниво с 0:0 срещу Португалия, пък ще може да запише и исторически първи успех, ако на 25-ти март надиграе Турция.

Германия (U17) - България (U17) 2:1
1:0 Максимилиан Майер (7)
2:0 Максимилиан Майер (18)
2:1 Радослав Цонев (57)

Бремен, „Везерщадион", 1600 зрители

Съдия: Митя Жганец (Словения)
Асистенти: Роберт Вукан (Словения) и Лоран Конот (Белгия)
Четвърти съдия: Жонатан Лардо (Белгия)

Жълти картони: Мариан Сар (57), Марк Оливер Кемпф (63), Алеко Алеков (65), Борислав Цонев (74)

Стартови състави:

Германия (U17): 1. Оливер Шницлер, 2. Паскал Итер, 5. Никлас Зюле, 4. Мариан Сар, 3. Джереми Дудзиак, 8. Леон Горецка - капитан (41 - 6. Марк Оливер Кемпф), 16. Нико Бранденбургер, 7. Максимилиан Дитген (79 - 21. Юлиан Брандт), 10. Максимилиан Майер, 11. Серж Гнабри (50 - 17. Марсел Хилснер), 9. Саид Бенкарит
Селекционер: Щефан Бьогер;

България (U17): 1. Георги Китанов, 2. Денислав Мицаков (53 - 13. Алеко Алеков), 5. Петър Чобанов, 3. Любомир Илиев, 4. Мики Орачев, 14. Радослав Цонев, 7. Стивън Петков (56 - 16. Кирил Десподов), 8. Никола Колев - капитан, 18. Борислав Цонев, 10. Станислав Дрянов, 17. Милчо Ангелов (75 - 9. Георги Минчев)
Неизползвани резерви: 12. Александър Любенов, 6. Михаел Орачев, 11. Александър Василев, 15. Пламен Гълъбов
Селекционер: Александър Димитров.

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)