2. - Германия
  3. Вердер би за Купата в голово шоу

Вердер би за Купата в голово шоу

Бременци показаха класа

Вердер Бремен победи Фрайбург като домакин с 3:2 в много интересен двубой от третия кръг за Купата на Германия.

Резултатът бе открит от Ишак Белфодил още в третата минута след прецизен удар от границата на наказателното поле.

В 20-та минута Флориан Кайнц направи 2:0 след втора асистенция на Жером Гондорф, който подаде с външен фалц. Кайнц финтира в наказателното и реализира.

Само осем минути по-късно гостите получиха правото да изпълнят дузпа и бившия играч на Вердер Нийл Петерсен не пропусна да намали резултат.

В 69-та минута Филип Баргфреде вкара трети гол за домакините и реши мача. Той открадна топка от Робин Кох и бързо напредна, за да отбележи.

Все пак в края на срещата Фрайбург стина до втори гол. Йорик Раве бе оставен непокрит в наказателното поле и отблизо разстреля павленка.

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)