2. - Испания
  3. Атлетико отвя Рекре като гост

Атлетико отвя Рекре като гост

Отборът на Атлетико (Мадрид) се върна на победния път, след като успя да надиграе тима на Рекреативо с 3:0 като гост в среща от 23-ия кръг на испанската BBVA лига. Взривното нападение на „дюшекчиите” Агуеро – Форлан отново заработи и не остави шансове на отбраната на домакините.

Срещата започна по възможно най-добрия начин за гостите. Още във втората минута Агуеро засече с глава центриране от дясно и не остави шансове на вратаря на домакините. В 26-ата минута Форлан удвои преднината на гостите, след като преодоля стража на Рекре с техничен удар от почти нулев удар. Само 8 минути по-късно резултатът стана класически в полза на Атлетико, а отново Диего Форлан попадна в прегръдките на своите съотборници. Бившият футболист на Виляреал нахлу в наказателното поле и с мощен изстрел прати топката в горния ляв ъгъл на вратаря на Рекреативо за 0:3.

През втората част Атлетико продължи да бъде по-добрият тим на терена, но вече понамали темпото и не вкара нови голове. Рекреативо от своя страна се предаде и не успя да отбележи почетно попадение.

Така с тази победа Атлетико вече е 6-и с актив от 35 точки. Рекреативо пък остана 16-и с 24 точки в своя актив.