2. - Испания
  3. Доминаторът в Лига Европа Севиля избира идеалния си отбор за последната декада

Доминаторът в Лига Европа Севиля избира идеалния си отбор за последната декада

За последното десетилетие севилци се класираха за пет финала във втория по сила европейски клубен турнир и спечелиха четири от тях

Феновете на финалиста в Лига Европа Севиля ще изберат идеален състав на испанския отбор за последните десет сезона. Те могат да гласуват в електронната версия на вестник "Марка" за най-добрите 11 футболисти и най-добър старши треньор на "бяло-червените" през изминалото десетилетие.

Номинирани са  общо 47 футболисти. Опциите за най-успешен треньор са Хуанде Рамос и Унай Емери.

За последното десетилетие севилци се класираха за пет финала във втория по сила европейски клубен турнир и спечелиха четири от тях. В петото си класиране за мача за трофея Севиля ще срещне Ливърпул на 18 май.

През 2007 и 2010 година отборът от областта Андалусия триумфира с купата на Испания. През настоящия сезон "бяло-червените" отново се класираха за финала в турнира, където на 22 май ще срещнат Барселона.