2. - Испания
  3. Гол на Меси спаси Барса срещу Легия, Неймар с дебют +ВИДЕО

Гол на Меси спаси Барса срещу Легия, Неймар с дебют +ВИДЕО

Каталунците завършиха 2:2 с тима от Гданск

Отборът на Барселона завърши 2:2 с Легия (Гданск) в контрола, играна в Полша. Феновете на каталунците, дошли да видят любимците си, останаха доволни тъй като бразилската звезда Неймар направи дебюта си „лос кулес“, а Меси ги зарадва с поредното си попадение.

Тимът на каталунците бе воден Жорди Руора, който заместваше старши треньора Херардо Мартино. Руора използва всичките 22-ма футболисти, с които бе дошъл във Гданск.

Двубоят започна с минута мълчание в памет на починалия днес легендарен вратар на Барселона Антони Рамайетес.

В 14-ата минута Биенюк засече с глава центиране от корнер на изведе домакините напред в резултата. Само 12 по-късно каталунците изравниха. След центриране на Мартин Монтоя, Сержи Роберто направи 1:1.

5 минути след началото на второто полувреме Легия отново поведе. Гржелчак бе точен за поляците.

В 57-ата минута се случи това, което всички на стадиона чакаха – Лео Меси отбеляза. Звездата на Барселона отново разкри гениалността си и за втори път изравни резултата.

В 79-ата минута се появи и Неймар на мястото на Алексис, който бе единственият останал на терена от започналите двубоя.

Състав на Барселона: Пинто (46 - Ойер); Монтоя (46 - Баняк), Сержи Гомес (63 - Еспиноса), Бартра (63 - Сампер), Адриано (63 - Планас); Сонг (63 - Патрик), Дос Сантос (64 - Илие), Сержи Роберто (63 - Кико Фемениа); Алексис (79 - Неймар), Меси (77 - Донгоу), Тейо (22 - Жоан Роман)