2. - Испания
  3. Малага победи с 3:2 Алмерия в инфарктен мач

Малага победи с 3:2 Алмерия в инфарктен мач

Малага победи с 3:2 Алмерия в инфарктен мач. Двубоят бе от 22-ия кръг на испанската Лига BBVA и се игра на стадион „Ла Росаледа” в Малага. Гостите започнаха много силно двубоя и взеха аванс от два гола, а до края на срещата Малага не само успя да стопи аванса, но и стигна до така важната победа.

Първото попадение падна в 25-ата минута, когато Уче засече с глава центриране от корнер на Хуанма и изведе Алмерия напред в резултата. Натискът на гостите продължи и се стигна до 45-ата минута, когато Негредо с плонж засече центриране на Бруно отдясно.

През втората част на срещата домакините играха наистина страхотно и заслужиха да спечелят мача. Те вкараха три гола и стигнаха до пълен обрат. В 48-ата минута Луке овладя с крак далечен пас на Гамес и със силен удар вътре от наказателното поле вкара топката в мрежата на гостите, за да намали резултата. В 64-ата минута Салва Балеста изравни резултата, след като засече центриране на Гамес отдясно, спря си топката с крак и с удар наподобяващ на странична ножица направи резултата 2:2. Отново той вкара в 74-ата минута и се превърна в герой за своя отбор. В ситуацията Салва получи пас от Дуда и с хладнокръвен удар отблизо матира Диего и оформи крайното 3:2.

След този мач Малага заема 7-ото място в класирането с актив от 35 точки, докато Алмерия е на 15-та позиция с 24 точки.