2. - Испания
  3. Реал (Мадрид) направи куп пропуски и победи с 1:0 Сантандер

Реал (Мадрид) направи куп пропуски и победи с 1:0 Сантандер

Реал (Мадрид) постигна ценна победа с 1:0 нат Расинг Сантандер в мач от 22-ия кръг на испанската Лига ББВА. Домакините започнаха активно срещата, но въпреки това не успяхада отбележат попадение през първата част на мача.

Още в първата минута домакините имаха шанс да открият резултата, но ударът на Рафаел Ван Дер Ваарт бе блокиран. Натискът на "белия балет" продължи и в 13-ата минута Раул изпробва късмета си, но

Тоно отново си бе на мястото и се намеси умело в ситуацията. Атаките за столичани се редяха една след друга, но футболистите на Хуанде Рамос не успяха да оползотворат нито едно от положенията си през първата част.

В 20-ата минута Ван Дер Ваарт продължи със силното си представяне в мача и от 30-ина метра си изпробва късметът, но ударът му бе спасен. Само 5 минути по-късно Игуаин изпусна да вкара от 5 метра топката във вратата на Сантандер. До края на полувремето Ван Дер Ваарт изпусна още 2 положения да отбележи гол за отбора си.

През втората част "кралският клуб" отново показа класа, но този път имаше гол. В 49-ата минута Пепе подаде към Игуаин, който със силен удар от близост прати топката в лявата част на вратата пазена от Тоно. Игуяин можеше да удвои резултата само пет минути след като вкара за отбора си, но ударът му в 55-ата минута не успя да влезе във вратата на гостите. В последните 20 минути на срещата гостите се активизираха и можеха да стигнат до попадения.

Колса пропусна в 75-ата минута, след като засече с глава центриране на Оскар Серано. Жигич също изпусна изгодно положение за отбора си в 80-ата минута. Той засече с глава центриране на Валеро, но не успя да намери целта.

В срещата дебют за "белите" направи френският полузащитник Жулиен Фубер, който влезе в 61-ата минута на мястото на Робен. След този мач Реал заема 2-ото място в класирането с актив от 47 точки, като "белите" са на 9 точки от вечния съперник Барселона. Сантандер е на 10-та позиция с 28 точки.