2. - Испания
  3. Севиля победи Атлетик Билбао с голяма доза късмет и колебание

Севиля победи Атлетик Билбао с голяма доза късмет и колебание

Отборът на Севиля остави всичко за накрая, но успя да обърне гол пасив срещу Атлетик Билбао, за да грабне победата с 2:1 в първия мач от полуфиналите за Куапта на Краля в Испания. Фреди Кануте изпусна дузпа в последната минута, която можеше да предостави по-голям комфорт за реванаша, но тежките условия и проливния дъжд изиграха своята роля.

Алдо Душер и Лаутаро Акоста решиха срещата в полза на домакините.

Срещата започна с 15 минути закъснение поради дъждовната буря, която вилнееше в региона. След старта на играта демострираното качество съответстваше на условията на терена. Пре по-голяма част от мача топката се намираше във въздуха, заради наводнения терен.

Атлетик се справяш по-удачно със ситуацията и Фернандо Лоренте отвори гол преднина за гостите малко преди почивката благодарение на гол с глава след центриране от корнер.

Севиля не създаде много положение, като първата по-сериозна опасност дойде при изравнителното попадение на Душер. С прострелен изстрел от близко разстояние непосредствено след почивката Севиля показа зъбите си. Това обаче не оказа голямо влияние при изпуснатата от звездата на тима Фреди Кануте дузпа в 85-ата минута.

Въпреки това късметът бе на страната на севилци. Отклонен удар на Душер пресече пътя на Акоста, който от непосредствена близост за втори път разкри вратаря на гостите – Горка.

Мачът реванш на стадион „Сан Мамес” ще се изиграе в началото на месец март.