2. - Испания
  3. Случаен гол катапултира Наполи извън Лига Европа (ВИДЕО+СНИМКИ)

Случаен гол катапултира Наполи извън Лига Европа (ВИДЕО+СНИМКИ)

Виляреал се добра до 1:1 на "Сан Паоло" с много дефанзивна игра

Наполи отпадна за втори път от Виляреал на 1/16-финалите в Лига Европа. Случаен гол на испанците за 1:1 в реванша в Неапол изхвърли борещия се за титлата в Италия отбор на Маурицио Сари от битката в Европа.

Наполи имаше само победи в Лига Европа преди загубата на „Ел Мадригал” миналата седмица, но влезе в реванша в най-лошата си серия този сезон – три поредни мача без успех във всички турнири.

Виляреал започна агресивно на „Сан Паоло” и Матео Мусакио стреля малко на вратата с глава след корнер. Гонсало Игуаин шутира неточно в две отделни ситуации под натиска на бранители. Седрик Бакамбу изскочи сам срещу Пепе Рейна между централните защитници, но испанският вратар излезе напред и спаси.

В 17-ата минута опит за избиване на пас зад защитата за Игуаин се оказа подаване за Марек Хамшик, който с чудесно воле от границата на наказателното поле опъна мрежата за 1:0 и изравни общия резултат.

Влад Кирикеш с глава не успя след корнер, а Дрис Мертенс опита да върне пред вратата и рикошет изпрати топката в близката греда.

Началото на втората част бе вяло, но Виляреал изравни в 59-ата минута с много късмет. Центриране от корнер прехвърли всички и стигна от другата страна за Томас Пина, който опита ново центриране, но топката падна в далечния ъгъл случайно за 1:1.

Наполи вече се нуждаеше от нови два гола, за да продължи напред, ала се блъскаше в стената от защитници на „Жълтата подводница”.

Шумният „Сан Паоло” постепенно се смълча и в края все пак изпрати своите любимци с аплодисменти въпреки отпадането. Наполи вече се насочва изцяло към борбата с Ювентус за титлата в Серия А.