2. - Испания
  3. Виляреал надделя над Нумансия с 2:1

Виляреал надделя над Нумансия с 2:1

След тази победа Виляреал събра 37 точки и заема 5-тото място в класирането, докато отборът на Нумансия остана над чертата с 20 събрани точки.

Отборът на Виляреал постигна трудна победа с 2:1 над тима на Нумансия, в среща от 23-я кръг на испанската Примера Дивисион. Срещата се игра на „Ел Мадригал” и бе от голямо значение за „жълтата подводница” в борбата на тима за четвъртото място, даващо право на участие в Шампионската лига.

Срещата започна с очакван домакински натиск, като първото опасно положение бе пред вратата на гостите в 5 минута. В 15-тата минута бившият нападател на Манчестър Юнайтед Джузепе Роси успя да порази вратата на гостите, откривайки резултата след грешка в защитата на Нумансия. Играчите на гостите се опитаха да променят резултата и успяха да го направят още преди почивката. В 39-тата минута след страхотен извеждащ пас през средата на отбраната, Аранда се възползва от него по най-добрия начин и възстанови равенството, а при този резултат завърши и полувремето. Знаейки, че нямат право на повече грешки в борбата си за зона Шампионска лига, футболистите на Пелегрини натиснаха съперника си и резултата не закъсня. В 67-мата минута след феноменален пас на Льоренте италианският нападател Джузепе Роси за втори път прониза вратарят на гостите Пабло.