2. - Италия
  3. Аталанта разби Фрозиноне на пух и прах (ВИДЕО)

Аталанта разби Фрозиноне на пух и прах (ВИДЕО)

Нерадзурите победиха като гости с 0:5

Коравият тим на Аталанта продължава с амбициите си за място в Европа през следващия сезон. И те бяха затвърдени по изключително убедителен начин. "Бергамаските" съсипаха борещия се за оцеляване Фрозиноне с 5:0, при това като гости.

Големият герой за "черно-сините" беше Дуван Сапата, който реализира четири от петте попадения в мрежата на клетите домакини. Иначе резултатът беше открит от Джанлука Манчини в самото начало на мача, преди да почне рециталът на колумбиеца. Началото на головата серия беше поставено още в 11-та минута. Тогава Марио Пашалич центрира в наказателното поле и Манчини с прекрасен изстрел с глава от близка дистанция откри резултата. И се започна крушението за домакините.

Дуван Сапата и Марио Пашалич пропуснаха страхотни положения за гостите в следващите минути, но при този натиск те просто нямаше как да не стигнат до второ попадение преди почивката. И то стана факт в 44-та минута, когато Пашалич направи втората си асистенция в мача и сложи топката на главата на Сапата на метър от голлинията и той нямаше как да пропусне - 2:0.

При този резултат дойде и почивката, но малко след нея резултатът стана класически. Дуван Сапата беше изведен страхотно сам срещу вратаря при една хубава контраатака на Аталанта и с техничен удар го преодоля за 3:0. Тук някъде интригата умря напълно и вече публиката се питаше колко голямо ще е унижението за любимците ѝ.

А "бергамаските" явно не смятаха да жалят опонента си. Защото Сапата оформи хеттрика си в 64-та минута, когато засече с глава перфектно центриране на Ханс Хатебур. Малко след това Фрозиноне изпусна единствения си шанс, открил се пред Джоел Кембъл, но той прати топката над вратата от изгодна позиция.

Последното попадение в мача отново беше дело на Дуван Сапата и падна в 74-та минута. Колумбиецът пак беше точен с глава след центриране, този път на Матео Песина и заби петия пирон в ковчега на домакините в този мач.

След тази развръзка Аталанта събра 31 точки и излезе временно на шестата позиция със същия актив с Милан. "Росонерите" обаче тепърва ще играят с Дженоа мача си от кръга. Фрозиноне пък си остава предпоследен със своите само 10 точки.