2. - Италия
  3. Аталанта се върна към победите след обрат над Фио

Аталанта се върна към победите след обрат над Фио

Бергамаските отново гледат към Европа

В предпоследния мач от 26-ия кръг на италианската Серия А Аталанта победи с 3:1 Фиорентина като домакин. Успехът за момчетата на Гасперини дойде в най-подходящия момент, след като записаха две поредни загуби в шампионата.

Срещата започна отлично за гостите от Флоренция и още в 3-та минута Луиш Муриел откри за "виолетовите". След това и капитанът Федерико Киеза можеше да отбележи, но Голини спаси.

В 28-та минута обаче Йосип Иличич изравни резултата, а само шест минути по-късно Папу Гомез изведе Аталанта напред.

След почивката бергамаските продължиха да показват по-добра игра и в 59-та Робин Госенс реализира третия гол за домакините. След като поведоха с два гола, Аталанта намалиха темпото и това даде няколко възможности на Фиорентина да се върне в мача, но удари на Киеза и Верету минаха встрани. В самия край Бриан Дабо можеше да минимализира загубата, но "Ла Виола". но пропусна.

Така Аталанта се върна към победите и целта си да завърши в позициите, даващи право на участие в европейските клубни турнири, а Фиорентина остава 10-ти с 36 точки.