2. - Италия
  3. Аталанта спечели далеч от дома за първи път през сезона

Аталанта спечели далеч от дома за първи път през сезона

Емполи загуби с 0:1 и остана без победа у дома и след третия опит

Аталанта спечели далеч от дома за първи път през сезона в Серия А след минимален успех с 1:0 като гост на Емполи в последна среща от 5-ия кръг.

На стадион „Карло Кастелани” 19-годишният нападател Алесандро Пиу направи пълен дебют в мъжкия футбол и партнираше на 36-годишния Масимо Макароне в атаката на Емполи.

През април в двубоя между тези два тима (2:2) Херман Денис и Лоренцо Тонели се сбиха и бяха наказани, но тази вечер преди мача си стиснаха ръцете и се помириха.

Пиу можеше да вкара в дебюта си, но с глава засече над вратата центриране на Замбели.

Аталанта натискаше повече и вкара в 31-ата минута. Макси Моралес центрира от корнер, а централният бранител Рафаел Толой засече с глава отблизо за 1:0.

Треньорът на Емполи Марко Джампаоло не бе доволен и пусна Ел Хаджи и Ливая още на почивката, но подем в играта на домакините не се забелязваше и за целия мач те отправиха едва два удара в очертанията на вратата на „бергамаските”.

Аталанта е девети с 8 точки, а Емполи остана 14-и с 4 и няма победа пред своя публика от вече три опита.