2. - Италия
  3. Без проблеми за Наполи у дома (ВИДЕО)

Без проблеми за Наполи у дома (ВИДЕО)

Тимът на Карло Анчелоти с победа с 2:0 над Сасуоло

Отборът на Наполи победи Сасуоло с 2:0 в среща от 8-ия кръг на Серия "А". Попаденията за домакините реализираха Адам Унас в 3-ата минута и Лоренцо Инсиние в 72-ата.

Наполи започна двубоя ударно и в рамките на две минути създаде две чисти положения, едното от които доведе и до гол. Първо Пьотър Зелински пропусна стреля във вратаря отблизо, а веднага след това груба грешка на Мануел Локатели в 3-ата минута позволи на Адам Унас да прониже Консили със силен удар.

В 11-ата минута Дрис Мертенс отправи добър удар към вратата на Консили, който стражът успя да избие с плонж. Две минути по-късно отново Мертенс имаше възможността да покачи преднината на тима си, но слабият му удар премина покрай десния страничен стълб.

Сасуоло отговори чрез Кевин-Принс Боатенг, който засече от воле добро центриране. Ударът на ганаеца обаче не намери очертанията на вратата зад Оспина. В 25-ата минута Зелински пропусна 100-процентово положение за гол, останал очи в очи с Консили.

Полякът стреля по земя, но стражът на гостите показа хладнокръвност и изби в ъглов удар. в 34-ата минута Джуричич обстрелва вратата на Оспина от далечна дистанция, но стражът успя да спаси. Това бе и последното по-сериозно положение пред една от двете врати до края на първото полувреме.

В 48-ата минута Малкюи пусна добър пас към Адам Унас, който преодоля защитник на гостите и стреля, но ударът му бе доста неточен. Десет минути по-късно влезлият в игра Лоренцо Инсиние опита техничен удар, който Консили изби в ъглов удар.

В 63-ата минута футболистите на Сасуоло пропуснаха добра възможност за гол чрез Джуричич, който стреля в Оспина, останал очи в очи с колумбийския страж. Малко след това Доменико Берарди обстрелва вратата на Наполи, но Оспина успя да се намеси.

Все пак Наполи стигна до втори гол в 72-ата минута, когато Лоренцо Инсиние с майсторски удар матира Консили. Италианският национал получи добро подаване от пред наказателното поле и технично насочи топката в далечния ъгъл на вратата на Сасуоло. В 85-ата минута гостите пропуснаха още едно чисто положение, като този път Бабакар не успя да преодолее Оспина с изстрел от няколко метра. Минута по-късно Роджерио бе изгонен от игра с директен червен картон за грубо влизане в коляното на Хосе Кайехон.

НАПОЛИ - САСУОЛО 2:0