2. - Италия
  3. Болоня обърна Верона с два гола за две минути

Болоня обърна Верона с два гола за две минути

Гостите нанесоха пето поредно поражение на съперника си

Болоня спечели с 3:2 гостуването си на Верона от 13-ия кръг на Серия “А”. Домакините водеха с 2:1 на полувремето, но през втората част гостите направиха обрат с два гола за две минути и измъкнаха трите точки. Така Болоня спря серията си от 4 поредни загуби, като в същото време нанесе 5-то поредно поражение на своя съперник.

Верона на два пъти повеждаше в резултата. В 22-ата минута Мохамед Салим Фарес центрира и Алесио Черчи с глава прати топката във вртата за 1:0. Десет минути по-късно обаче гостите изравниха с попадение на Матия Дестро. В 33-ата минута домакините отново си върнаха преднината. Удар на Мартин Касерес с глава бе спасен от вратаря, но при добавката уругваецът не сгреши - 2:1.

През второто полувреме Болоня стигна до пълен обрат. В 76-ата минута Симоне Верди центрира в наказателното поле, където Оржи Оквонкво с глава бе точен за 2:2. В 76-ата пък Годфред Донса с изстрел от около 25 метра донесе успеха на своя тим.

Така Болоня събра актив от 17 точки и излезе на 10-ото място във временното класиране. Верона пък остава на 19-о място с едва 6 т.
Мота доволен от Ювентус след издънката (ВИДЕО)

Направихме всичко, обяви старши треньорът след 1:1 у дома с Каляри

Аталанта разби Дженоа след хеттрик на Ретеги (ВИДЕО)

Бергамаските надвиха опонента си с 5:1