2. - Италия
  3. Болоня спечели първото дерби с Карпи в елита в 93-ата минута (ВИДЕО)

Болоня спечели първото дерби с Карпи в елита в 93-ата минута (ВИДЕО)

Болоня взе дербито на Емилия Романя с късен гол за 2:1 срещу 10-те от Карпи

Последният Болоня взе първата си победа като гост в Серия А след 2:1 срещу Карпи в опашкарското дерби от 9-ия кръг. Драматичен гол в 93-ата минута донесе победата на Болоня, който вкара повече от един гол за първи път през сезона. Това беше първо издание на дербито на областта Емилия Романя в елита.

Абсолютният дебютант в калчото Карпи повече натискаше през първата част и заслужено поведе. Удар на Марко Бориело бе блокиран, но отблизо Гаетано Летисия отбеляза първото си попадение в Серия А, макар че останаха съмнения за засада.

Халфът Лоренцо Лоло обаче утежни ситуацията за домакините и бе изгонен с напълно заслужен втори жълт картон в 38-ата минута. Пострадалият шведски защитник Емил Крафт бе изнесен на носилка в дебюта си, а Карпи игра целия мач до края с човек по-малко.

Веднага след старта на втората част статуквото бе изравнено. Центриране от корнер стигна до Лука Ризо, котйо нацели страничната греда, а капитанът Даниеле Гастадело довкара за 1:1.

Болоня, макар с човек повече, разчиташе предимно на статични ситуации. Карпи се бранеше добре, но се пропука чак в 93-ата минута. Центриране на Бриенца изненада вратаря Белек, който поднесе на пътя на Адам Мазина, който не сбърка на втора греда за 2:1.

Победата размени местата на двата тима. Болоня се качи до 18-о място с 6 точки, а Карпи остана на последното с 5.