2. - Италия
  3. Болоня стъписа Самп с гол в стил Ван Бастен (ВИДЕО)

Болоня стъписа Самп с гол в стил Ван Бастен (ВИДЕО)

Северняците нанесоха трето поредно поражение на "моряците" след 2:0 на "Ренато дал'Ара"

С помощта на невероятен гол от воле на Симоне Верди от воле Болоня нанесе трета поредна загуба на Сампдория след 2:0 на „Ренато дал’Ара” в междинния пети кръг на Серия А.

Сампдория беше без победа като гост на този съперник от ноември 2003-а и черната серия продължи.

В началото „моряците” се чувстваха комфортно и диктуваха играта, но така и не стигнаха до гол. Вместо това в последните секунди преди почивката Крейчи центрира отляво и деветката Симоне Верди с бомбастично воле с десния крак щеше да скъса мрежата в близкия ъгъл за 1:0. Попадението поне като изпълнение напомни на онзи фамозен гол на Марко ван Бастен.

Пет минути след почивката пак Крейчи центрира от левия фланг, а Матия Дестро се измъкна между централните защитници и отблизо покачи на 2:0.

Шансовете на гостите от Генуа за обрат бяха сведени до нула от техния халф Едгар Барето, който изрита унгареца Наги за директен червен картон.

В края и домакините останаха с 10 души след остро влизане на младия Федерико Ди Франческо в краката на Линети. Бруно Фернандеш нацели напречната греда от последвалия фаул дълбоко в добавеното време.

С успеха Болоня се качи временно до 4-то място с 9 точки, а Сампдория отана 11-и с 6.