2. - Италия
  3. Болоня взе дербито на изпадащите, Киево на практика вече е в Серия Б

Болоня взе дербито на изпадащите, Киево на практика вече е в Серия Б

Болонезци надиграха тотално "летящите магарета" и ги надвиха с 3:0

Борещият се да не изпадне Болоня победи с 3:0 като домакин последния в класирането Киево в последния мач от 31-ия кръг на Серия А.

Домакините доминираха през цялата среща, като през първото полувреме Орсолини и Сориано бяха много близо до гола, но стражът на Киево спаси всичко опасно. След почивката болонезци вдигнаха още повече темпото и това се оказа непосилно за гостите.

В 65-та минута Ерик Пулгар откри резултата, а само три минути по-късно отново той бе точен, за да нанесе светкавичен двоен удар върху "магаретата".

Киево се сблъска с още един проблем, след като в Матия Бани си изкара два жълти картона в рамките на шест минути и остави отбора си с десет души на терена.

Въпреки усилията на жълто-сините да опазят вратата си само с два гола, в 89-та минута Мичл Дийкс оформи крайния класически резултат. По този начин Болоня изплува над чертата и вече е 17-ти с 30 точки, докато Киево на практика вече е в Серия Б, след като е със само 11 точки седем кръга преди края, а разликата до спасителния бряг е цели 19 пункта.