2. - Италия
  3. Болоня засили Лече към Серия "Б"

Болоня засили Лече към Серия "Б"

Отборът на Болоня постигна инфарктна победа над Лече с 2:1 в мач от 36-ия кръг на италианската Серия "А". Този успех е жизнено важен за домакините, които все още са в зоната на изпадащите.

Гостите от Лече започнаха много добре мача и Симоне Тарибоки вкара в 30-ата минута. Той засече центриране на Тизиано Поленги с крак и вкара топката във вратата на Болоня, за да изведе Лече напред в резултата.

След това попадение, натискът на Болоня стана много силен и се стигна до 37-ата минута, в която Ди Вайо получи страхотен пас от Мингацини в наказателното поле и възстанови равенството. Нещата в този мач вървяха към равенство, докато не се стигна в добавеното от съдията продължение след редовните 90 минути, в което Серджо Волпи донесе победата на Болоня.

След този мач, Болоня заема 18-ото място в класирането с актив 33 точки, само на точка от 17-ия Торино. Отборът на Лече пък има актив от 30 точки и е с единия крак в Серия "Б".