2. - Италия
  3. Божинов наказа Сампдория (видео)

Божинов наказа Сампдория (видео)

Българинът отбеляза скъпоценното попадение за Парма при победата с 1:0

В последната среща на 11-ия кръг в „Серия А” Парма победи Сампдория с 1:0 на стадион „Енио Тардини”. Двубоят се игра при гъста мъгла и сравнително ниска посещаемост по трибуните, продиктувана от последното 20-о място, което заемаха домакините преди този мач. Българският нападател Валери Божинов отбеляза скъпоценното попадение за „дуковете” в 84-ата минута и донесе втората победа за Парма през този сезон.

Домакините заслужено стигнаха до успеха, след като владееха повече топката и пред тях се откриха повече положения за гол.

Валери Божинов не впечатли с изявите си през първото полувреме, освен с един извеждащ пас към Антонио Кандрева в продължението на първата част.

Най-опасното положение през първите 45 минути бе пред вратата на гостите. В 42-ата минута, след прекрасно центриране на Дзакардо, Кандрева стреля с глава, но след удара му топката премина на сантиметри от левия страничен стълб на вратата.

В продължението на първото полувреме Божинов получи топка на границата на наказателното поле на гостите, след което веднага намери нахлуващия отляво Кандрева. Последва удар от малък ъгъл, след който топката срещна външната част на мрежата.

Второто полувреме започна с интересна ситуация пред вратата на Парма. В 47-ата минута, след отлично изпълнен пряк свободен удар от Джан Паоло Пацини от границата на наказателното поле, топката се отби от горната греда, след което тупна на голлинията и излезе. Последва добавка, но вратарят Миранте улови кълбото.

В 60-ата минута се откри възможност пред Валери Божинов. Българинът получи топката в наказателното поле на гостите след центриране на Маркес, но последвалият удар попадна в гърба на защитник на Сампдория.

В 76-ата минута швейцарецът Джемайли отправи много силен удар към вратата на гостите от далечна дистанция, но вратарят Курчи внимаваше и се намеси добре.

Моментът на българския нападател дойде в 84-ата минута, когато след хубав извеждащ пас на Дзакардо, Божинов се разписа в долния десен ъгъл на вратата и донесе трите точки за „дуковете”. Това бе втори гол за Божо от началото на сезона. Две минути по-късно българинът получи аплодисментите на публиката, след като бе заменен от Анжело.

Така отборът на Парма си пое глътка въздух и се изкачи на 16-а позиция с 11 точки. Гостите от Сампдория пък, които не познаваха вкуса на поражението от 8 мача насам, останаха на 7-а позиция с актив от 15 точки.