2. - Италия
  3. Читадела се приближи до Серия “А” (ВИДЕО)

Читадела се приближи до Серия “А” (ВИДЕО)

Първото полувреме не предвещаваше драмата

Читадела се класира за 1/2-финалния плейоф за влизане в Серия “А”, след като елиминира Бари на 1/4-финалния сблъсък между двата тима.

Мачът бе истински трилър, който завърши при резултат 2:2 в редовното време и продълженията. Според правилата, този резултат бе достатъчен на Читадела да се класира напред заради факта, че тимът завърши на по-предната позиция от Бари в редовния сезон.

Първото полувреме не предвещаваше драмата, която ще се разрази през втората част. Гостите първи откриха резултата в 51-ата минута чрез Кристиан Галеано, но след това Читадела направи пълен обрат с две попадения на Паоло Бартоломей в 59-ата и 69-ата минута.

Три минути преди последния съдийски сигнал обаче Бари стигна до изравняване за 2:2 с гол на Нене и така докара нещата до продължения.

В тях нови попадения не паднаха, но това не означава, че те преминаха спокойно. Гостите получиха цели 3 червени картона за три минути. Първо в 114-ата Гиомбер бе изгонен за втори жълт картон, а в 117-ата червения цвят видя и Франко Бриенца за грубо нарушение в гръб. Изгонен от скамейката бе и Сабели за сбиване.

В крайна сметка мачът завърши наравно, но този резултат устройваше Читадела и тимът продължава на 1/2-финалния плейоф, където ще се изправи в два мача срещу Фрозиноне.