2. - Италия
  3. Десет от Фиорентина спечелиха епичен голов трилър (ВИДЕО)

Десет от Фиорентина спечелиха епичен голов трилър (ВИДЕО)

"Виолетовите" се наложиха с 4:3 като гост на Киево

Фиорентина изстрада успеха си като гост на Киево с 4:3 в среща от 21-ия кръг на Серия "А". Футболистите на Стефано Пиоли играха с човек по-малко над половин час след червен картон на Марко Бенаси за игра с ръка на голлинията.

С десет души "Ла Виола" успя да вкара два гола, а голяма заслуга за днешния успех има и стражът Албан Лафонт, който спаси дузпа на Серджо Пелисиер при резултат 3:2 за Фиорентина.

Още в 4-ата минута Луис Муриел изведе Фиорентина напред в резултата.

Колумбиецът затвърди доброто си представяне след трансфера от Севиля, вкарвайки поредния си гол с екипа на “Ла Виола”. Десет минути по-късно стражът на Фиорентина Албан Лафонт направи фрапантна грешка, подарявайки топката на Емануеле Джакерини на метри от голлинията, а бившият футболист на Ювентус не пропусна да отбележи. Тук дойде и най-спортният момент в мача. Двата отбора продължиха да играят при равен резултат около 4 минути, след което главният съдия получи сигнал от стаичката с ВАР, че Серджо Пелисиер е бил в наказателното поле, когато Лафонт е изпълнявал аут. Голът бе отменен, а “летящите магаренца” продължиха да играят в пълно недоумение.

В 27-ата минута Марко Бенаси удвои преднината на Фиорентина с прекрасен удар, който Стефано Сорентино не успя да блокира. Полузащитникът получи пас от Джовани Симеоне и с удар от движение прати топката в страничната мрежичка на вратата на Киево.

В 38-ата минута Киево върна едно попадение. Негов реализатор бе Степински, който вкара с глава след много добро центриране на Фабио Депаоли от десния фланг.

В 59-ата минута Марко Бенаси остави отбора си с 10 души на терена, след като спря с ръка удар на футболист на Киево. Полузащитникът бе на самата голлиния, което доведе и до отсъждането на 11-метров наказателен удар, който ветеранът Серджо Пелисиер реализира, изравнявайки резултата. С човек по-малко отборът на Фиорентина удари греда в 66-ата минута след удар на Федерико Киеза. В 79-ата минута Киеза избяга зад гърба на защитата на Киево, влезе в наказателното поле и стреля под напречната греда, като отбеляза шокиращ гол във вратата на домакините.

Две минути по-късно Луис Муриел удари втора греда за отбора си, останал непокрит при центриране от ъглов удар. Така се стигна до 84-ата минута, в която Киево получи правото да изпълни втора дузпа за игра с ръка на защитник на “Ла Виола”. Зад топката отново застана Пелисиер, но този път Лафонт парира удара.

В 87-ата минута Федерико Киеза вкара втория си гол в този мач. Италианската звезда разигра добре с Жерсон в наказателното поле, а бразилецът поднесе топката на Киеза на празна врата за 4:2. В последната минута на редовното време Филип Джорджевич върна Киево в мача и направи минутите на добавеното време доста инфарктни. Нападателят повтори гола на Степински от първата част отново след центриране на Депаоли. В добавеното време Депаоли пропусна златен шанс да донесе точката на своя тим, стреляйки високо в аут от добра позиция.

Успехът изведе Фиорентина до 9-о място във временното класиране и остави Киево на дъното на таблицата с 8 точки.