2. - Италия
  3. Диаманти изведе Аталанта до първа победа от Никулден насам (ВИДЕО)

Диаманти изведе Аталанта до първа победа от Никулден насам (ВИДЕО)

Край на серията от 14 кръга без победа за Аталанта в калчото

Алесандро Диаманти вкара и гол и даде асистенция, а Аталанта прекъсна серията от 14 мача без успех и надви Болоня с 2:0 в 30-ия кръг на Серия А. Това бе първа победа за „адзурите” през новата 2016 година. Болоня нямаше успех на „Адзури д’Италия” от януари 2009-а и лошата им серия продължи.

Алесандро Диаманти умело увлече двама защитници със себе си в 27-ата минута по десния фланг и пусна за Папу Гомес, който се разписа от зоната около вратарското поле за 1:0.

В Болоня помислиха, че са изравнили в 33-ата минута след серия удари и избивания, когато най-накрая Майета прати зад голлинията, но попадението бе отменено заради засада, именно на Майета.

В секундите преди почивката домакините удвоиха. Пиния пресира Майета и му отне на ъгловото флагче, а после търкули за Диаманти, който отблизо прати в мрежата – 2:0. Алесандро Диаманти не се зарадва на първия си гол  с екипа на Аталанта, защото е бивш играч на Болоня.

След паузата Аталанта се върна в защита и гостите заредиха пропуск след пропуск. При една контра Гомес бе повален от Гастадело и последва дузпа, но Миранте успя да я отрази и изби.

Минута по-късно Ибрахима Мбайе бе изгонен с директен червен картон за влизане високо в краката на Гомес и малкото шансове на Болоня се изпариха.

Отборът на Донадони завърши с 9 души, след като Гастадело заслужи втори жълт картон. Гомес пропусна отличен шанс за трети гол в края.

Аталанта има 33 точки на 14-а позиция и дръпна със 7 пред опасната зона. Болоня е девети с 36.