2. - Италия
  3. Дженоа почти се прости с Шампионската лига след 2:2 с Киево

Дженоа почти се прости с Шампионската лига след 2:2 с Киево

Дженоа не успя да победи Киево на собствения си „Луиджи Ферарис” и двата тима завършиха при резултат 2:2. Така Дженоа изостана на 5 точки от Фиорентина в борбата за 4-ото място в крайното класиране на Серия „А”. До края на сезон 2008/2009 остават само 2 кръга.

„Грифоните” започнаха силно срещата и Скули още в 6-ата минута бе близо до гол след центриране на Мота. Няколко минути по-късно шут на Юрич мина близо до целта, преди Пинци и Мантовани да пропуснат добри положения пред вратата на Рубиньо. Много активен в състава на Дженоа бе Янкович, който първо стреля опасно от границата на наказателното поле, а в 30-ата минута вратарят Сорентино отрази удара му с глава. 6 минути по-късно гостите от Киево излязоха напред в резултата. Лусиано намери Пинци и той с хубав удар не остави шанс на Рубиньо. До края на първата част Мота, Янкович, Милито и Юрич не успяха да изравнят резултата.

Треньорът на Дженоа Джампиеро Гасперини направи корекции в състава си и Янкович, Роси и Милито създадоха опасности пред Сорентино. В 57-ата минута Йепес направи нарушение в наказателното поле срещу Милито и голмайсторът на „грифоните” бе точен от бялата точка за 1:1. В 71-ата минута домакините направиха пълен обрат. Рубен Оливейра изпълни по блестящ начин пряк свободен удар и резултатът стана 2:1. Тифозите на Дженоа вече предвкусваха трите точки, когато 5 минути преди края на редовните 90 минути тяхната радост бе помрачена. Бентиволио намери отлично Пелисиер и той с глава бе точен за крайното 2:2.

Надеждите на Дженоа за участие в Шампионската лига през следващия сезон почти угаснаха, след като тимът е на 5-а позиция с 62 точки, на 5 зад Фиорентина, при 2 кръга до края на кампанията. Киево са 16-и в класирането с 37.