2. - Италия
  3. Дженоа взе важна точка при гостуването си на СПАЛ (ВИДЕО)

Дженоа взе важна точка при гостуването си на СПАЛ (ВИДЕО)

Фелипе откри резултата в 36-ата, Лападула вкара ефектен гол след почивката

Отборите на СПАЛ и Дженоа завършиха при резултат 1:1 в двубоя помежду си от 34-ия кръг на италианската Серия "А". Фелипе в 36-ата минута даде аванс на домакините от СПАЛ в резултата, но резервата Джанлука Лападула спаси генуезци от поражение с попадението си в 56-ата минута.

В 14-ата минута гостите от Генуа бяха много близо до гол в противниковата врата, като Кристиан Куаме уцели напречната греда. В 36-ата минута СПАЛ излезе напред в резултата след попадение на Фелипе. Той изпрати топката във вратата на "грифоните" с глава след центриране от ъглов удар.

В 56-ата минута появилият се в игра на полувремето за Дженоа Джанлука Лападула изравни резултата. Бившият нападател на Милан успя да прехвърли стража Емилиано Вивиано с акробатичен удар от въздуха след разбъркване пред вратата на СПАЛ.

СПАЛ е 12-и в класирането с 39 точки след това равенство, а Дженоа се намира на 16-а позиция с 35.